reklama

Powieść "Idealna" zostanie zekranizowana! 

Data: 2020-11-18 10:53:15 Autor: Patryk Obarski

Debiutancka powieść Magdy Stachuli „Idealna” zostanie zekranizowana. O sprzedaniu prawa do filmu poinformowało Wydawnictwo Znak. 

Obrazek w treści 

Magda Stachula to bestsellerowa polska pisarka thrillerów, która zadebiutowała w 2016 roku powieścią Idealna. Jak poinformował wydawca pisarki, właśnie sprzedane zostały prawa do ekranizacji tego tytułu.

Idealna – opis 

O czym jest Idealna? Opowieść przedstawia losy Anity, pracującej z domu marketerki zajmującej się pozycjonowaniem stron www. Chociaż pozornie życie kobiety wygląda jak z bajki – ma kochającego męża, ciekawą pracę i mnóstwo wolnego czasu. 

Czytaj także: Żeby nie było śladów – rozpoczęły się prace nad ekranizacją książki Cezarego Łazarewicza 

Jednak tak naprawdę jest nieszczęśliwa – od kilku lat bezskutecznie próbuje zajść w ciążę z Adamem, co prowadzi do narastającego konfliktu pomiędzy małżonkami. Home office sprawia także, że Magda zaczyna podglądać – za pomocą kamerek internetowych przenosi się do innych miejsc na świecie: Nowego Jorku, Tokio czy Pragi. W tym anonimowym cyfrowym świecie zaczyna spędzać coraz więcej czasu. 

Wkrótce kobieta zauważa, że wokół niej zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. W torebce znajduje szminkę, której nigdy nie kupiła. W szafie – sukienki, które przecież nie należą do niej! Anita rozpoczyna śledztwo i wkrótce dochodzi do przerażającego przekonania, że z osoby obserwującej stała się obserwowaną. 

Idealna – już niebawem ekranizacja

Niedawno poinformowano o tym, że powieść Magdy Stachuli doczeka się filmowej adaptacji. Ekranizacja Idealnej będzie polsko-portugalską koprodukcją. Ze strony polskiej za projekt odpowiadać będzie dom produkcyjny Krakow Film Klaster, z kolei ze strony portugalskiej – Ukbar Filmes. 

Postanowiliśmy razem z Pandorą da Cunha Telles i Pablem Iraolą z Ukbar Filmes, że powołamy polsko-portugalski zespół scenarzystów i osadzimy akcję w dwóch niezwykłych miastach: Krakowie i Lizbonie

– mówiła Aneta Zagórska, producentka z Krakow Film Klaster.

Na ten moment informacji na temat filmu nie ma zbyt wiele. Z informacji przekazanych przez Zagórską wiadomo jedynie, że akcja rozgrywać się będzie w Krakowie oraz Lizbonie. Nieznana jest data premiery filmu, można spodziewać się jednak, że zobaczymy go najwcześniej pod koniec 2021 roku lub w 2021 roku

Magda Stachula – książki 

Idealna to debiut Magdy Stachuli, który powstał dzięki zawodowemu doświadczeniu pisarki. W przeszłości autorka pracowała w firmie zajmującej się dystrybucją i sprzedażą kamer do monitoringu. To zainspirowało ją do stworzenia książki, która spodobała się zarówno czytelnikom, jak i blogerom czy dziennikarzom. 

Na fali sukcesu pierwszej książki, autorka wydała także powieści Trzecia, W pułapce, Strach, który powraca oraz Oszukana

Książkę Idealna kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Idealna
Magda Stachula33
Okładka książki - Idealna

Dla fanów "Dziewczyny z pociągu". Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje