reklama

Powieść "Idealna" zostanie zekranizowana! 

Data: 2020-11-18 10:53:15 Autor: pobarski

Debiutancka powieść Magdy Stachuli „Idealna” zostanie zekranizowana. O sprzedaniu prawa do filmu poinformowało Wydawnictwo Znak. 

Obrazek w treści 

Magda Stachula to bestsellerowa polska pisarka thrillerów, która zadebiutowała w 2016 roku powieścią Idealna. Jak poinformował wydawca pisarki, właśnie sprzedane zostały prawa do ekranizacji tego tytułu.

Idealna – opis 

O czym jest Idealna? Opowieść przedstawia losy Anity, pracującej z domu marketerki zajmującej się pozycjonowaniem stron www. Chociaż pozornie życie kobiety wygląda jak z bajki – ma kochającego męża, ciekawą pracę i mnóstwo wolnego czasu. 

Czytaj także: Żeby nie było śladów – rozpoczęły się prace nad ekranizacją książki Cezarego Łazarewicza 

Jednak tak naprawdę jest nieszczęśliwa – od kilku lat bezskutecznie próbuje zajść w ciążę z Adamem, co prowadzi do narastającego konfliktu pomiędzy małżonkami. Home office sprawia także, że Magda zaczyna podglądać – za pomocą kamerek internetowych przenosi się do innych miejsc na świecie: Nowego Jorku, Tokio czy Pragi. W tym anonimowym cyfrowym świecie zaczyna spędzać coraz więcej czasu. 

Wkrótce kobieta zauważa, że wokół niej zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. W torebce znajduje szminkę, której nigdy nie kupiła. W szafie – sukienki, które przecież nie należą do niej! Anita rozpoczyna śledztwo i wkrótce dochodzi do przerażającego przekonania, że z osoby obserwującej stała się obserwowaną. 

Idealna – już niebawem ekranizacja

Niedawno poinformowano o tym, że powieść Magdy Stachuli doczeka się filmowej adaptacji. Ekranizacja Idealnej będzie polsko-portugalską koprodukcją. Ze strony polskiej za projekt odpowiadać będzie dom produkcyjny Krakow Film Klaster, z kolei ze strony portugalskiej – Ukbar Filmes. 

Postanowiliśmy razem z Pandorą da Cunha Telles i Pablem Iraolą z Ukbar Filmes, że powołamy polsko-portugalski zespół scenarzystów i osadzimy akcję w dwóch niezwykłych miastach: Krakowie i Lizbonie

– mówiła Aneta Zagórska, producentka z Krakow Film Klaster.

Na ten moment informacji na temat filmu nie ma zbyt wiele. Z informacji przekazanych przez Zagórską wiadomo jedynie, że akcja rozgrywać się będzie w Krakowie oraz Lizbonie. Nieznana jest data premiery filmu, można spodziewać się jednak, że zobaczymy go najwcześniej pod koniec 2021 roku lub w 2021 roku

Magda Stachula – książki 

Idealna to debiut Magdy Stachuli, który powstał dzięki zawodowemu doświadczeniu pisarki. W przeszłości autorka pracowała w firmie zajmującej się dystrybucją i sprzedażą kamer do monitoringu. To zainspirowało ją do stworzenia książki, która spodobała się zarówno czytelnikom, jak i blogerom czy dziennikarzom. 

Na fali sukcesu pierwszej książki, autorka wydała także powieści Trzecia, W pułapce, Strach, który powraca oraz Oszukana

Książkę Idealna kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Idealna
Magda Stachula33
Okładka książki - Idealna

Dla fanów "Dziewczyny z pociągu". Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo