Idealne morderstwo

Wcześniejsze powieści z rekonstruktorką sądową Rory Moore i jej partnerem Lane’em Philipsem „Zło kryje się w mroku” i „Dom samobójców” porwały mnie i przekonały momentalnie do pióra autora, więc chwytając w ręce jego najnowszy thriller również miałam wysokie oczekiwana. I Charlie Donlea ponownie mnie nie zawiódł zapewniając znakomitą, trzymającą w niesłabnącym napięciu i zaskakującą rozrywkę.

Czy istnieje morderstwo idealne? Czy podejrzanej o perwersyjne morderstwo swojego kochanka Victoria Ford jest winna popełnionej zbrodni? A może szczęśliwym zbiegiem okoliczności dla prawdziwego sprawcy okazuje się śmierć oskarżonej w ataku na World Trade Center i zamknięcie sprawy?

Po dwudziestu latach nowe okoliczności sprawiają, że znana dziennikarka Avery Mason, wyczuwając w sprawie sprzed lat gorący temat z zaangażowaniem się w niego zagłębia. Z każdą kolejną zdobytą informacją w jej głowie zaczyna rodzić się szalona teoria. Kto tak naprawdę jest winny popełnionej przed laty zbrodni? Czy upływ czasu pozwoli prawdzie wyjść na jaw, a może skryje ją na zawsze?

Od pierwszych stron dałam się porwać dynamicznej akcji z zaskakującym i nieprzewidywalnym ciągiem zdarzeń! Jakby tego było mało otrzymałam nie jedną, a dwie szalenie intrygujące zagadki, które sięgają znacznie głębiej niż początkowo może się wydawać. Tu żaden z bohaterów nie jest jednowymiarowy i każdy z nich ma sporo do ukrycia. Czy Victoria Ford jest morderczynią, czy ofiarą manipulacji? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Avery Mason? Dlaczego prowadzący przed laty śledztwo w sprawie tego morderstwa zaszył się na Jamajce?

Wielowątkowość tej powieści jest kolejnym jej atutem zaraz obok znakomitej analizy psychologicznej bohaterów przybliżającej motywację i podłoże ich działań. Po kolejną książkę autora sięgnę bez mrugnięcia okiem, a jeśli Wy jeszcze nie znacie jego twórczości, to gorąco zachęcam do poznania. Nie zawiedziecie się!

Informacje dodatkowe o Idealne morderstwo:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-07-13
Tytuł oryginału: Twenty Years Later
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Idealne morderstwo

Kup książkę Idealne morderstwo

Istniała szansa, że mógł się od tego wszystkiego uwolnić. Miał szansę być wolny na tyle, na ile mógł być wolny uciekający człowiek.

- Jak się z tobą obchodzą twoje nowe buty? - zapytała.- Jak moja była żona.Uniosła brew i popatrzyła na niego kątem oka.- okropnie i bezlitośnie - wyjaśnił.

Dom samobójców
Charlie Donlea0
Okładka ksiązki - Dom samobójców

TO NIE BYŁA BANDA DZIECIAKÓW IGRAJĄCA Z OGNIEM. TO BYŁA CHOLERNA RZEŹ. INTERNAT PEŁEN TAJEMNIC, PODWÓJNE MORDERSTWO SPRZED ROKU I SAMOBÓJSTWA WŚRÓD...

Dziewczyna z Summit Lake
Charlie Donlea0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Summit Lake

Zero podejrzanych. Zero osób zamieszanych. Jest tylko dziewczyna - jednego dnia żywa, kolejnego już martwa. Niektóre miejsca wydają się zbyt...