Igła w stogu siana

Na temat życia po śmierci, a dokładnie tego, co się po niej dzieje powstają różne teorie, wierzenia lub przypuszczenia. Niektóre z nich są bardziej prawdopodobne, a inne są nazbyt abstrakcyjne. Często dane podejście do sprawy zależy od tego, w jakiej kulturze wychowała się osoba głosząca dane tezy.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Divę, która wraz z mężem prowadzi bogate życie w branży z szeroko pojmowanego show-biznesu. Para na każdym kroku chwali się pieniędzmi zwłaszcza na okazjonalnych imprezach. Podczas jednej z nich kobieta potyka się i tonie w basenie. Diva jest szczęśliwa, że odeszła będąc u szczytu sławy, dzięki czemu będzie jeszcze o niej długo głośno i nikt o niej nie zapomni. Kogo kobieta spotka po drugiej stronie i w jakie miejsca trafi? Czego Diva dowie się o otaczającym nas świecie? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Igła w stogu siana” autorstwa Małgorzaty Kulczyk.

Miejsce akcji

Autorka wpadła na doskonały sposób zaprezentowania życia po śmierci. Jest to alternatywna metoda postrzegania niektórych spraw podważanych przez wielu ludzi różnych wyznań. Zapewne osoby głęboko wierzące nie będą zadowolone z lektury tej książeczki, a w najlepszym wypadku potraktują ją, jako bajkę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością i ta droga jest najlepsza, bowiem często odbiorcy zapominają czytając różne treści, że mają do czynienia z czystą fikcją literacką. W tym wypadku otrzymujemy powieść fantasy, więc nikt nie powinien się obrażać na przedstawienie danych tematów w tenże sposób. Osobiście mogę pogratulować autorce wyobraźni do stworzenia tak niepowtarzalnej opowieści.

Podsumowanie

Książka jest niewielkiego gabarytu, ale potrafi zaciekawić na tyle, by ją przeczytać jednym tchem. Dzieje się tak dzięki niepowtarzalnej akcji pozbawionej zbędnych sytuacji, które nie miałyby nic wspólnego z głównym tematem powieści. Przesłaniem z tej pozycji może być to, że nie warto opływać w bogactwie, pysznić się zapominając o prawdziwych wartościach, które powinien stosować każdy z nas, gdyż za ich brak może spotkać nas sroga kara. Na okładce mamy przedstawioną piosenkarkę, która idealnie pasuje do głównej bohaterki Divy i dzięki swej niepowtarzalności rzuca się w oczy potencjalnego odbiorcy. Gorąco polecam pozycję każdemu, kto chciałby zagłębić się w fantastycznej historii dotyczącej życia grzeszników po śmierci.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AlterNatywne.

Informacje dodatkowe o Igła w stogu siana:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-08-19
Dodał/a opinię: GrzechuCzyta

Zobacz opinie o książce Igła w stogu siana

Kup książkę Igła w stogu siana

Znak Wschodzący Wodnika
Małgorzata Kulczyk0
Okładka ksiązki - Znak Wschodzący Wodnika

Znak Wschodzący Wodnika to historia takiego jednego, co żył dawno temu, jeszcze przed chrystianizacją, na terenach współczesnej Polski. Zwano go...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;