Igła w stogu siana

Można mieć urodę, bogactwo, sławę, świetnego męża, w dodatku niekwestionowany talent, a i
tak okaże się, że to za mało. Stwierdzenie ,,żyć, nie umierać" w tym konkretnym przypadku jest
dość... nietaktowne.
Jeden nieostrożny krok na krawędzi basenu może sprawić, że wszystko okazuje się nic
niewarte. Może też być pierwszym krokiem do piekielnie niebiańskiej przygody.
Poznajcie Divę i historię jej nieziemskiego żywota.

Informacje dodatkowe o Igła w stogu siana:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-08-19

Kup książkę Igła w stogu siana

Igła w stogu siana - opinie o książce

📚 Dzięki uprzejmości Wydawnictwa AlterNatywnego miałam możliwość przeczytać publikację pod tytułem "Igła w stogu siana" Małgorzaty Kulczyk. Książka ta liczy sobie niewiele ponad 40 stron i to zdecydowanie ją można nazwać najmniej obszernym tekstem, który miałam okazję mieć w swoich dłoniach w tym roku.

✨️Zanim powiem Wam o swoich odczuciach co do tej dość intrygującej publikacji, przedstawiam Wam krótki jej opis:

🔖Jeden nieostrożny krok na krawędzi basenu kończy życie Divy - jednej z najpopularniejszych gwiazd (o ile nie najpopularniejszej gwiazdy) muzyki na całym świecie. Kobieta miała wszystko - sławę, pieniądze i nawet... samochód wysadzany kryształkami Swarovskiego. Lecz co z wszystkich tych udogodnień, gdy chwila nieuwagi może zakończyć wszystko. Od teraz Divę czeka całkiem inne, pozaziemskie życie...

📚Autorka w swojej książkę ukazuje w dość karykaturalny sposób obraz nieba, jak i piekła. Postacie, które nam przedstawia zachowują się zupełnie inaczej, niż można by się było spodziewać. O losie głównej bohaterki w głównej mierze decyduje przypadek, a wszystko to, co się wokół niej dzieje jest dość dziwne i nieprzewidywalne.

🔖Tytułowa "Igła w stogu siana" ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o los Divy. Nie chce Wam zbyt dużo na ten temat zdradzać, ale moim zdaniem wątek ten został zbyt pobieżnie przedstawiony. Jako, że jest to dość ważny fragment książki, uważam, że autorka powinna poświęcić mu nieco więcej stron. Przez to, że tak się nie stało miałam wrażenie, że historia ta została zakończona "na szybko".

Uważam, że jest to dość ciekawa i intrygująca  książka, ale nie jestem pewna, czy sięgnęłabym po nią kolejny raz. Nie do końca rozumiem zamysł autorki w tej historii, tak samo jak i jej zakończenia.

Na temat życia po śmierci, a dokładnie tego, co się po niej dzieje powstają różne teorie, wierzenia lub przypuszczenia. Niektóre z nich są bardziej prawdopodobne, a inne są nazbyt abstrakcyjne. Często dane podejście do sprawy zależy od tego, w jakiej kulturze wychowała się osoba głosząca dane tezy.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Divę, która wraz z mężem prowadzi bogate życie w branży z szeroko pojmowanego show-biznesu. Para na każdym kroku chwali się pieniędzmi zwłaszcza na okazjonalnych imprezach. Podczas jednej z nich kobieta potyka się i tonie w basenie. Diva jest szczęśliwa, że odeszła będąc u szczytu sławy, dzięki czemu będzie jeszcze o niej długo głośno i nikt o niej nie zapomni. Kogo kobieta spotka po drugiej stronie i w jakie miejsca trafi? Czego Diva dowie się o otaczającym nas świecie? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Igła w stogu siana” autorstwa Małgorzaty Kulczyk.

Miejsce akcji

Autorka wpadła na doskonały sposób zaprezentowania życia po śmierci. Jest to alternatywna metoda postrzegania niektórych spraw podważanych przez wielu ludzi różnych wyznań. Zapewne osoby głęboko wierzące nie będą zadowolone z lektury tej książeczki, a w najlepszym wypadku potraktują ją, jako bajkę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością i ta droga jest najlepsza, bowiem często odbiorcy zapominają czytając różne treści, że mają do czynienia z czystą fikcją literacką. W tym wypadku otrzymujemy powieść fantasy, więc nikt nie powinien się obrażać na przedstawienie danych tematów w tenże sposób. Osobiście mogę pogratulować autorce wyobraźni do stworzenia tak niepowtarzalnej opowieści.

Podsumowanie

Książka jest niewielkiego gabarytu, ale potrafi zaciekawić na tyle, by ją przeczytać jednym tchem. Dzieje się tak dzięki niepowtarzalnej akcji pozbawionej zbędnych sytuacji, które nie miałyby nic wspólnego z głównym tematem powieści. Przesłaniem z tej pozycji może być to, że nie warto opływać w bogactwie, pysznić się zapominając o prawdziwych wartościach, które powinien stosować każdy z nas, gdyż za ich brak może spotkać nas sroga kara. Na okładce mamy przedstawioną piosenkarkę, która idealnie pasuje do głównej bohaterki Divy i dzięki swej niepowtarzalności rzuca się w oczy potencjalnego odbiorcy. Gorąco polecam pozycję każdemu, kto chciałby zagłębić się w fantastycznej historii dotyczącej życia grzeszników po śmierci.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AlterNatywne.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-10-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Choć książka króciutka, to jednak niesie za sobą pewne przesłanie. Niby dzieją się tu rzeczy niemożliwe, bo nasza Diva w pewien sposób trafiła do miejsca, gdzie wszyscy idą po śmierci. Tam zaczęła zwiedzać Czyściec w którym powinna pozostać, lecz zbyt ciekawa postanowiła zwiedzić Niebo i Piekło. Była bardzo pyszną osobą i do końca twierdziła, że nie ma złych uczynków na koncie. Bardzo ucieszył ją fakt, że osoby po tej drugiej stronie doskonale ją znały. Nawet miała zrobić im przedstawienie, ale co poradzi na to, że akurat jej się nie chciało. Na domiar złego nie mogła się zdecydować gdzie powinna przebywać, bo żadne warunki, jakie jej przedstawiali w ogóle jej nie pasowały. W końcu bycie Divą do czegoś ją zobowiązywało. Nie mogła na nic od razu się zdecydować, gdyż to źle by o niej świadczyło. Na swojej drodze spotykała różne osoby, które tak jak ona niby we wszystkim były niewinne. Jednak jak sądzicie, jaką drogę obrała i dokąd ją to zaprowadziło?
Książka podkreśla, że nie znamy dnia ani godziny, kiedy nagle coś się stanie i znajdziemy się w punkcie bez wyjścia. To jak żyjemy na Ziemi ma bardzo duży wpływ na to, co stanie się z nami później. Podobały mi się tutaj sarkazmy i ukazanie świata po drugiej stronie. Najbardziej jednak utkwiło mi w głowie stwierdzenie, że ludzie są bardzo pomysłową cywilizacją. Mamy na tyle dobrze rozwinięte mózgi, aby móc spełniać to na co mamy ochotę. Wystarczy, że coś nam przyjdzie do głowy, będziemy te myśli kontynuowali i dążyli do ich spełnienia. W końcu natrafimy na to, co było naszym pragnieniem. Zalecała nam nawet, by zamiast samemu we wszystko wierzyć, wpierw upewnić się czy to prawda, a nie nieść dalej kłamliwą pogłoskę. Mądra pozycja z przesłaniem, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś, co go zainteresuje. Idealna dla osób, którzy nie często robią sobie rachunek sumienia:-)

Znak Wschodzący Wodnika
Małgorzata Kulczyk0
Okładka ksiązki - Znak Wschodzący Wodnika

Znak Wschodzący Wodnika to historia takiego jednego, co żył dawno temu, jeszcze przed chrystianizacją, na terenach współczesnej Polski. Zwano go...