Iluzja

Tom 2 cyklu Cienie przeszłości

Po wydarzeniach z ostatniej części minęło jakiś czas. W tym czasie komisarz Marcin Zakrzewski musiał udowodnić, że zabił seryjnego mordercę w obronie własnej. Przez co przez jakiś czas był zawieszony w czynnościach. W tym czasie walczył sam ze sobą, musiał przetrawić prawdę, którą znał tylko on. Związek z Pauliną Czerny niestety nie przetrwał, ponieważ Marcin nie potrafił się przed nią otworzyć.
Po powrocie do pracy prowadzi nudne, proste sprawy, które są dla niego zbyt łatwe i banalne. Przez co nie czuje adrenaliny, która jest mu potrzebna do życia.

Pewnego dnia zostaje odnalezione zmumifikowane ciało kobiety w mieszkaniu. Komisarz Zakrzewski prowadzi śledztwo. Już na początku coś mu nie pasuje. Pod skórą czuje, że to nie jest tak jak wygląda, że jest w tej sprawie drugie dno, które musi odnaleźć. Zakrzewski rozpoczyna dochodzenie, które prowadzi go do sprawy sprzed 30-stu lat. To bardzo skomplikowana sprawa, wychodzi na jaw mnóstwo wątków i tajemnic.

Do jakich wniosków dojdzie Zakrzewski? Jak bardzo przeszłość ma wpływ na teraźniejszość?

Kolejna dobra pozycja. Książka napisana jest takim samym sposobem co pierwszy tom. Akcja rozpoczyna się już na samym początku. W trakcie bohaterowie odkrywają fakty, które muszą poskładać w logiczną całość. A to nie jest łatwe, szczególnie jeżeli ktoś zadał sobie dużo trudu, żeby zostać nie widocznym. Zakończenie wbiło mnie w fotel, bo kurczę już myślałam, że znalazłam mordercę, tylko po to z by za chwilę okazało się że to jednak nie on. Do samego końca nie wymyśliłam nic sensownego.
W książce pojawia się Paulina Czerny, jednak nie jest już w związku Zakrzewskim, nad czym ubolewam, bo strasznie ich polubiłam jako parę. Ciekawa jestem jak autor pociągnie ich wątki.

Oczywiście polecam, bo warto spędzić czas nad tą książką, mimo swoich prawie 600 stronic, wciąga bez reszty. Chylę czoła przed autorem, który stworzył tak zagmatwaną historię, że żeby nadążyć za jego tokiem myślenia, trzeba było dobrze być skupionym Myślę, że nie tylko fani sensacji i kryminałów będą zadowoleni po przeczytaniu ,,Iluzji".

Informacje dodatkowe o Iluzja:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2019-11-13
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: bóg Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Iluzja

Kup książkę Iluzja

Dziewięć
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki -  Dziewięć

Porwanie, wyścig z czasem, walka o okup i nieobliczalny zabójca. Komu naprawdę zależy na ocaleniu ofiary? Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka...

Polowanie na psy
Mieczysław Gorzka 0
Okładka ksiązki - Polowanie na psy

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Na początku grudnia 1981 roku we Wrocławiu...