Immunitet

Tom 4 cyklu Joanna Chyłka

Joanna Chyłka wciąż walcząc z nałogiem alkoholowym ląduje w szpitalu, w którym odwiedza ja stary znajomy, a aktualny sędzia Trybunału Konstytucyjnego Sebastian. Stary znajomy prosi ją, by broniła go w sprawie morderstwa, o które zostanie lada moment oskarżony. Ofiarą jest młody Marcin Frankiewicz, którego Sebastian w ogóle nie znał. Morderstwo zostało dokonane w Krakowie, w którym Sebastian był tylko dwa lata wcześniej na pogrzebie swego ulubionego pisarza Stanisława Lema.
Sprawa przywodzi na myśl pobudki polityczne, które na tak wysokim szczeblu kariery, szczególnie młodego człowieka nikogo nie dziwią.
Wszystko ulega zmianie podczas zeznań żony Sebastiana, która obala jego alibi jakoby miał być tego dnia w domu. Dodatkowo światło dzienne ujrzały inne fakty z życia małżonków. Na pozór idealne małżeństwo Sandlerów, okazuje się nie być do końca idealne. Między małżonkami często dochodziło do awantur, co potwierdzają sąsiedzi, a nawet do rękoczynów. Sebastian bił swoją żonę, która zgłosiła się raz do szpitala ze skutkami pobicia. W trakcie sprawy na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty, a okazuje się, że nieskazitelny sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie jest taki idealny jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Mężczyzna bierze bowiem również udział w nielegalnych walkach psów, które są organizowane przez mafijne środowisko w podwarszawskiej wiosce.
Kolejna skąplikowana do rozwiązania sprawa i kolejny oskarżony, który nie chce współpracować ze swoimi obrońcami. Dodatkowo sprawę utrudnia nagłe zniknięcie Joanny, która pozostawia Zordonowi pożegnalny list - Cymelium, gdzie opisuje również swoją skomplikowaną i długo przed wszystkimi skrywaną przeszłość. Zordon w zniknięciu Chyłki odrywa porwanie, nie wierząc, że jego była patronka odeszłaby sama bez słowa.
Genialne dalsze losy Joanny Chyłki i Kordiana, które wciągają i nie dają się odłożyć na chwilę, dopóki nie poznamy wszystkich faktów. Kolejna skomplikowana i nieprzewidywalna sprawa do rozwiązania, z którą muszą sobie radzić. Dodatkowe szokujące zakończenie, którym autor dosłownie szokuje. Cała seria jest dosłownie genialna. Ja osobiście jestem pod wrażeniem twórczości autora.

Informacje dodatkowe o Immunitet:

Kup książkę Immunitet

Zerwa
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Zerwa

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi...

Langer
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Langer

Langer to najnowsza powieść Remigiusza Mroza, której głównym bohaterem jest Piotr Langer jr. Czytelnicy mieli okazję poznać go już wcześniej - za sprawą...