Inwigilacja

Tom 5 cyklu Joanna Chyłka

Remigiusz Mróz stworzył świetną parę prawników Joannę Chyłkę, która zdecydowanie jest zasadniczą kobietą, która twardo dąży do wyznaczonych sobie celów oraz Kordian Oryński, który dopiero będzie przystępował do aplikacji.
W tej części mamy możliwość poznania drugiej twarzy Joanny, która dowiedziała się, że jest w ciąży. Nie zmieniło to jej na tyle, żeby jak nie jedna kobieta w jej stanie biegała po sklepach i od razu kompletowała wyprawkę dla malucha. Niemniej jednak nigdy przez myśl nie przeszła jej aborcja. Kobieta od razu wie, że urodzi dziecko, a jedynym jej dylematem jest kwestia wychowywania dziecka w samotności. Joanna pokazuje, że mimo, iż nigdy nie planowała zakładania rodziny, to w takiej sytuacji nie widzi innej możliwości, jak zająć się mającym urodzić się pasożytem, jak to kobieta zwykła nazywać maleństwo. Kobieta od razu rezygnuje z uwielbianych używek. Tequila i papierosy zostają odstawione na boczny tor, choć nie bez wyrzeczenia. Dla niejednej kobiety, będącej w ciąży Joanna mogłaby być przykładem.
Kordian oczywiście nie zostawia Chyłki samej. Pomaga jej we wszystkim i stara się ją wspierać. W międzyczasie przygotowuje się do przystąpienia do aplikacji, w czym również w swój charakterystyczny sposób może liczyć na mobilizację i wsparcie ze strony Chyłki.
Prawniczka i aplikant ponownie mierzą się z głośną sprawą. Tym razem bronią w sądzie mężczyzny, który jest podejrzany o planowanie zamachu terrorystycznego. Sprawa okazuje się zdecydowanie bardziej skąplikowana, aniżeli początkowo mogłoby się wydawać. Sprawa jest tym bardziej skąplikowana, że w życiu Joanny i Kordian zaczynają dziać się niecodzienne rzeczy, które mogą również zagrażać ich bezpieczeństwu. Sprawa skąplikowana, ale dociekliwość Joanny i upór Kordiana z każdym kolejnym krokiem prowadzi do odkrywania nowych faktów.
Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, którzy w życiu dobrali się wprost idealnie. Ich dalsze losy za każdym razem czytam z zapartym tchem i ogromnym zaciekawieniem. Autor niejednokrotnie potrafi zaskoczyć, a w kolejnych tomach w ich życiu mają miejsce wydarzenia, na które niejeden autor by się nie zdecydował.
Seria Chyłki to zdecydowanie jedna z lepszych książkowych przygód jakie czytałam. Wprost zakochałam się w twórczości autora, który pisze ciekawie i z humorem. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o Inwigilacja:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2017-03-15
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Inwigilacja

Kup książkę Inwigilacja

,,Kiedy życie rzuca Ci kłody pod nogi, zacznij budować z nich schody. Zajdziesz wysoko."

Seria z komisarzem Forstem (Tom 1). Ekspozycja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Seria z komisarzem Forstem (Tom 1). Ekspozycja

,,Zawrotne tempo, mroczna zagadka i ostre pióro. Wybuchowa mieszanka!" Katarzyna Puzyńska, autorka sagi kryminalnej o Lipowie Termin ekspozycja ma...

Świt, który nie nadejdzie
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Świt, który nie nadejdzie

Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy? Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał...

Forget Me Not
Julie Soto