Izabela. Świat w płomieniach

Tom 1 cyklu Izabela

,,(..) historia to nie daty, ale wspaniali ludzie i to wszystko, co zrobili i doświadczyli (..)’’

Bardzo chętnie sięgam po powieści historyczne, bo opowiadają o zamierzchłych czasach, dostarczają wiedzy, ale także rozrywki. Pozwalają na nowo odkryć prawdę, przeżyć przygodę, odbyć podróż w przeszłość jak wehikule czasu.

Główna bohaterka to Księżna Izabela Dorota z Flemmingów Czartoryska, żona księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego, która postanowiła rozwikłać zagadkę medalionu, którego pochodzenie i historia nie dają jej spokoju. W tym wszystkim towarzyszy jej Ferdynand Skarbek, nazywany Migdałem.

Izabela Czartoryska to niewiasta nietuzinkowa, niepokorna kobietka, której osobowość wymyka się wszelkim schematom, od razu zyskała moją sympatię. Wytrwała, sprytna, oddana patriotka, o ogromnym talencie do zjednywania sobie ludzi. Chciała wszystko znać, wszystko wiedzieć, wszędzie się mieszać.

Gdy czytam powieść historyczną, to zawsze jestem pod wrażeniem ogromnej pracy autora, bo nie jest to najprostszy gatunek do pisania. Tu fikcja literacka, ściśle musi współgrać z faktami, a to wszystko powinno być podane w sposób ciekawy i wciągający. Tak żeby zamierzchłe czasy ożyły, niezauważalnie przeniosły czytelnika do epoki i świata bohaterów i tu autorowi udało się to doskonale.

Krzysztof P. Czyżewski to pisarz z niesamowitą wyobraźnią, to profesjonalista, tu wszystkie szczegóły są przemyślane i dopracowane. Czuć tu ogrom pracy włożonej przez autora, aby stworzyć odpowiedni klimat przełomu XVIII i XIX wielu, doskonale oddany duch tamtych czasów.

,,Izabela. Świat w płomieniach’’ pomimo że jest to powieść historyczna, nuda nam tu nie grozi. Książka na kartach której mamy, dynamiczną akcję, elementy szpiegowskie, przeżyjemy subtelny romans i niespotykaną przygodę. Fascynująca epicka opowieść, którą czyta się z wielką przyjemnością. Mamy tu kawał naszej historii, napisanej lekkim i zwięzłym językiem. Ciekawostki, których nie znajdziemy w podręcznikach, piękne stroje, potrawy, wystrój komnat, architektura, intrygi, tajemnice, zagadki i ……. Polecam.

Informacje dodatkowe o Izabela. Świat w płomieniach:

Zobacz opinie o książce Izabela. Świat w płomieniach

Kup książkę Izabela. Świat w płomieniach

Krzysztof P. Czyżewski0
Okładka ksiązki - Izabela i sześć zaginionych koron

Rok 1813. Rosja zwycięża Napoleona i zajmuje Księstwo Warszawskie. Mocarstwa szykują się na Kongres Wiedeński, gdzie zamierzają przypieczętować kolejny...