Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Komunikacja międzyludzka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, czy sposób w jaki się komunikujesz jest odpowiedni? Jak mówić, aby nas słuchano i rozumiano, a emocje nie brały góry.

Laurence to profesor psychologii i Emily Alison to konsultantka organizacji przeciwdziałających przemocy. Oboje pracowali z policją, agencjami specjalnymi tj. FBI czy CIA. Swoje wieloletnie doświadczenie opisali w poradniku, który właśnie cię zaciekawił.

Techniki o których mowa, sprawdza się w każdej z sytuacji. Nie muszą być to przestępcy, a może to być po prostu twój współpracownik.

W pierwszej części dowiadujemy się o podstawach budowania relacji. Skoro dom musi mieć fundamenty aby stać, tak nasza relacja musi mieć podstawę. Uczciwość, empatia, autonomia i odzwierciedlanie. Te zasady pomagają nam poprawie stworzyć więzi komunikacyjne. Nikt przecież nie chce rozmawiać z kłamcą, albo z kimś kto nas wg nie słucha.

W kolejnej części dowiadujemy się o czterech stylach komunikacji. Tyranozaur czyli konfrontacja, mysz- uległość, lew-kontrola i małpa-współpraca. Każdy z tych modeli cechuje się zupełnie czym innym, ale jak wszystko, posiadają dobre i złe strony. Przecież w życiu nie ma nic idealnego. Tak samo jest z komunikacją.

Nie każdy z nas ma potrzebę, aby dogadać się ze wszystkimi. Jednak czasem nie mamy wyboru i musimy to zrobić.

Jest to mój pierwszy poradnik, z którym nasze drogi się zetknęły. Z ciekawością brnęłam przez zawarte w nim informacje, które z pewnością kiedyś wykorzystam. Może wcale nie tak późno jak mi się wydaje.

Praca czy szkoła. To przecież tam spędzamy jak większą część swojego dnia/tygodnia. Spotykamy w niej zupełnie różne osoby, z wszelakimi cechami dominującymi. Ile razy powiedzieliście sobie, że z kimś nie jesteście w stanie się dogadać? Emocje zaczynają wieść prym i wasza próba porozumienia lega w gruzach. Dzięki informacja zawartym w tej książce, nauczysz się z tym walczyć.

Polecam przeczytać ten poradnik każdemu, bo możemy wyciągnąć z niej przydatne wskazówki. Już teraz żadna sprawa nie będzie cię przerażać ani stresować. Dzięki zrozumieniu procesu komunikacji, nauczysz się z tym radzić.

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwomuza.

Informacje dodatkowe o Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788328720077
Tytuł oryginału: The Four Ways to Read People (and Talk to Anyone In)
Dodał/a opinię: Sandra Wróbel

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Kup książkę Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji