Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

„Jak dogadać się z każdym i w każdej sytuacji” – Laurence Alison i Emily Alison

W poradniku napisane jest, że komunikacja jest ważna. Czy to z dziećmi podczas zabaw, które uszlachetniają je i uczą porozumiewania z drugim człowiekiem. Czy podczas pracy zespołowej, dobre kontakty, prowadzą do osiągnięcia sukcesu całości. Często pracodawcy tego nie dostrzegają i komunikacja w pracy jest zabroniona, co przynosi całkowicie odwrotne skutki aniżeli chciałby tego nasz szef.

Dostrzec tu możemy, że jeżeli zmienimy naszą formę wypowiedzi to całość zabrzmi inaczej. Bardziej elokwentnie i to co będziemy mówić zmieni nasze nastawienie do całości. Nie warto od razu się zniechęcać, czy też lekceważyć i podważać słowa drugiej osoby. Warto rozmawiać.

Nasze życie polega na rozmowie, z drugą osobą. Czy nie zauważyliście, że przez home office czy nauczanie zdalne ludzie stali się jacyś tacy wyobcowani? Nie potrafią już ze sobą swobodnie rozmawiać. Męczą się. To co powinno dawać satysfakcję i radość przynosi użalanie się nad sobą i zamykanie w sobie. Dlaczego odbierane są dzieciom najlepsze lata życia? Fakt, ja też nie lubiłam chodzić do szkoły, ale to właśnie tam przeżyłam najlepsze przygody i poznałam najlepszych ludzi.

W dzisiejszych czasach ludzie zamiast ze sobą rozmawiać, wolą pisać. Nie potrafią ze sobą współpracować.
Autorki uświadamiają nas, że z każdym człowiek idzie się dogadać i dostrzec w nim dobre strony. To, że ktoś został skazany za morderstwo czy inne przestępstwo, nie znaczy, że nie będzie umiał z nami rozmawiać.

Każdy z nas przyjmuje jedną z czterech form komunikacji bądź po trochę z każdej: tyranozaur, mysz, lew bądź małpa. W każdym z tych rozdziałów jest wyeliminowanie złych nawyków. Warto w każdej z tej postawy zapamiętać jedynie pozytywy i przestań zadręczać innych, a jedynie wyciągnąć dłoń, która będzie naszym sprzymierzeńcem.

Relacje z rodzicami bywają trudne. A często dorastając odsuwamy się od rodziców, którzy jedynie narzucają nam swoje zdanie, a nie zapytają co u nas i co nas boli. Rozmawiajmy ze swoimi pociechami, czy rodzicami i mówmy im, co robią dobrze, a co wręcz odwrotnie. Rodzice nie zawsze są w stanie przyznać się do swoich błędów a warto, gdyż to przybliży nas do dzieci, które tez chcą być zauważone i traktowane na równi.
J
eżeli w swoim życiu masz problem z porozumiewaniem się, bądź z wyrażaniem swojego zdania to ten poradnik otworzy ci oczy i wskaże właściwa ścieżkę, którą powinieneś podążać by być szczęśliwy i będziesz mógł dogadać się z każdym i w każdej sytuacji.

Informacje dodatkowe o Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788328720077
Tytuł oryginału: The Four Ways to Read People (and Talk to Anyone In)
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji

Kup książkę Jak dogadać się z każdym w każdej sytuacji