Jak ogarnąć emocje w pracy

Praca wielu osobom kojarzy się ze stresem, szczególnie kiedy dopiero zaczynamy swoją karierę i boimy się, że coś nam nie wyjdzie i te prace utracimy, niestety są też osoby, które stresują się nawet po kilku latach pracy i to tylko tym, że muszą do tej pracy iść i spotkać tam osoby wyżej postawione.
Jak ogarniać emocje w pracy to poradnik dla osób, które są przerażone tym, że czeka ich kolejny dzień pracy i idą do niej ze ściśniętym żołądkiem, dzięki wielu wskazówkom będą w stanie poradzić sobie ze stresem i być bardziej asertywnym wobec współpracowników. Niestety często szefostwo lub osoby wyżej stosują mobbing, myślą, że jak pracownik będzie czuł przed nimi respekt, to będzie lepszy i bardziej produktywny, ale to tak nie działa, pracując w stresie mamy większe szanse na pomyłkę, nawet w sprawach, które potrafimy wykonać z zamkniętymi oczami.
Książka jest napisana naprawdę świetnie, jest tu wiele grafiki i schematów, dzięki czemu z ochotą czyta się ją dalej i ciężko się od niej oderwać, książka z tekstem od góry do dołu na pewno nie wciągnie tak jak schematy, które łatwo zapamiętać i do nich wracać. Dzięki tej całej grafice nie bazujemy tylko na tekście, ale też na schematach, które lepiej pozwalają nam zrozumieć, skąd bierze się stres i w jaki sposób sobie z nim radzić, takie tabelki możemy nawet sobie przerysować i powiesić na lodówce, żeby codziennie o nich pamiętać.
Każdy rozdział dostarcza nam ogrom wiedzy, tematy ułożone są po kolei tak, żebyśmy się nie pogubili i wszystko dobrze zapamiętali, mamy tutaj poruszony temat zdrowia, motywacji, komunikacji, a nawet kultury, wszystko związane z pracą zawodową. Po przeczytaniu stwierdzam, że zostało tutaj poruszone bardzo dużo różnych tematów, wszystkie najważniejsze kwestie związane z naszym rozwojem i dzięki nim nasz komfort pracy może się polepszyć.
Pomimo tego, że aktualnie nie pracuje zawodowo, książka mi się wyjątkowo spodobała i nie mogłam się od niej oderwać, cieszę się, że kiedy już podejmę pracę, będę miała taką wiedzę i będę mogła lepiej do tej pracy podejść i nie dam się zmanipulować lub zastraszyć swojemu szefowi.

Informacje dodatkowe o Jak ogarnąć emocje w pracy:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: No Hard Feelings
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Jak ogarnąć emocje w pracy

Kup książkę Jak ogarnąć emocje w pracy

Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie
Mollie West-Duffy0
Okładka ksiązki - Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie

Książka poświęcona trudnym emocjom i przytłaczającym doświadczeniom: niepewności, dyskomfortowi będącemu skutkiem porównań, złości, wypaleniu, perfekcjonizmowi...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;