Jak podejść Rozpruwacza

"Martwe ciało ma lekko mdlący zapach, do czego trzeba z czasem przywyknąć. Świeże, nieuszkodzone ciała pachną podobnie jak surowe kurczaki. Kilkudniowe trupy nieco trudniej ignorować, niezależnie od tego, czy już się miało z nimi do czynienia."

❗TW: zwł●ki, kr●w, ●stre narzędzi●, s●kcje

Nie planowałam pisać powyższych trigger warningów, ale podczas edycji zdjęć do mojego bookstagramowego postu... poczułam i zrozumiałam, że są osoby, które nie lubią/boją się widoków/wzmianek o 🩸☠ - jeśli nie czujesz się komfortowo, pamiętaj, że zawsze możesz pominąć ten wpis. Książka także zawiera masę szczegółowych i obrazowych scen prosto z prosektorium czy ciemnych zaułków. Dla reszty: jesteście wytrwali!

"Jak podejść Rozpruwacza" to pierwszy tom serii Kerri Maniscalco 'Stalking Jack The Ripper'👣 Jak sam tytuł brzmi, mamy tu dużą inspirację sprawą sławnego Kuby Rozpruwacza. Główną bohaterką tej powieści jest Audrey Rose Wadsworth, czyli córka angielskiego lorda. Żyje ona w luksusach i uważana jest za damę, jednak nikt tak naprawdę nie wie, co pasjonuje młodą kobietę. Często, pod osłoną nocy, wymyka się do laboratorium stryja, by uczyć się tajników medycyny sądowej. Audrey została wykreowana na ciekawą świata, zabawną i inteligentom osobę, która nie boi się wyzwań. W XIX-wiecznym świecie "pełnym mężczyzn" kobiety są w zasadzie tłem. Mają pięknie wyglądać, a mało mówić🤐 Cóż... Audrey Rose jest ich ewidentnym przeciwieństwem! Charyzmatyczna, zawsze stawia na swoim, a czasami jej słowa potrafią zdziałać cuda.

Podczas laboratoryjnych scen, gdy na stole leżą nowe zwł○ki, a fartuch czeka na użycie, poznajemy tajemniczego jegomościa. Thomas Cresswell jest mężczyzną z wielkim umysłem, znakomitą dedukcją oraz postawą godną nie jednego dżentelmena. Chyba nie muszę pisać, że skradł moje serce?😩💚 Autorka po raz kolejny wykreowała postać tak wspaniałą i bogatą w szczegóły, że ja zostałam kupiona już na starcie. Razem z Audrey Rose tworzą zgrany zespół. Ich wspólna praca, nocne wyprawy czy ciągłe przekomarzania to elementy, które wprost idealnie opisują tą dwójkę.

🔍Poszukiwania tytułowego Rozpruwacza🔎
Seryjny morderca, śledztwo, nowe odkrycia. Słuchajcie... bawiłam się przewspaniale! Uwielbiam wątki detektywistyczne i wszelkie poszukiwania prawdy. Tutaj dostałam to, co chciałam, a nawet i więcej. Maniscalco stworzyła opowieść, która czyta się sama. Płynnie przechodzi przez kolejne wydarzenia, jednocześnie serwując nam nowe poszlaki. Kim jest osoba_y, które terroryzuje Londyn? Może dla mnie nie było to odkrywcze (moja teoria i dedukcja mnie nie zawiodły), ale sam proces odkrywania mordercy - SZTOSIK.

Jeszcze słówko o wydaniu od Must Read: ilustracje, zdobienia, starodawne ryciny, ozdobne wstawki oraz miejsca akcji przy każdym rozdziale. Coś wspaniałego! Najbardziej podobały mi się te ilustracje - niektóre mrożące krew w żyłach💉

POLECAM MOCNO!💚💚💚

Kup książkę Jak podejść Rozpruwacza

Jak upolować Drakulę
Kerri Maniscalco0
Okładka ksiązki - Jak upolować Drakulę

Kontynuacja bestsellerowej serii ,,Stalking Jack the Ripper". Wszyscy, którzy uwielbiają Thomasa i Audrey Rose, a zwłaszcza ich zaczepne dialogi, w tej...

Jak ująć diabła
Kerri Maniscalco0
Okładka ksiązki - Jak ująć diabła

Szokujący, finałowy tom bestsellerowej serii STALKING JACK THE RIPPER, zapoczątkowanej książką Jak podejść Rozpruwacza! Audrey Rose i Thomas polują na...