Jak podejść Rozpruwacza

"Jak podejść Rozpruwacza" to pierwszy tom bestsellerowej serii Stalking Jack the Ripper autorstwa Kerri Maniscalco.

Młodziutka Audrey Rose Wadsworth jest córką angielskiego lorda. Nie dla niej jednak są eleganckie podwieczorki czy przymiarkie jedwabnych sukien. Audrey ma zupełnie inne fascynajce. Wbrew życzeniom surowego ojca i konwenansom, Audrey wymyka się do laboratorium stryja, gdzie pod jego okiem odbywa praktyki z medycyny sądowej.

Dzięki pracy przy zwłokach, Audrey dołącza do poszukiwań seryjnego mordercy.

Sięgając po tę książkę spodziewałam się całkowicie innej historii. Liczyłam na intrygującą zagadkę, brutalne opisy zbrodni i śledztwo, które będzie trzymało mnie w napięciu, a dostałam romans z wątkiem kryminalnym. Historia sama w sobie potrafi wciągnąć, szczególnie tych, którzy lubią Young Adult. Ja zwolenniczką takiej literatury nie jestem, stąd moje delikatne rozczarowanie powieścią.

Niewątpliwie klimat i warta akcja potrafią wynagrodzić pewne niedociągnięcia. Wiktoriański Londyn zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zakończenie? Z pewnością zaskakujące, choć ktoś bardzo spostrzegawczy, w pewnym momencie domyśli się, kto odpowiada za wszystkie zbrodnie.

Dodatkowym atutem są zamieszczone fotografie z tamtego okresu a także kopie listów Rozpruwacza.

Jeżeli lubicie mroczne klimaty, interesuje Was Londyn u schyłku XIX wieku i historia Kuby Rozpruwacza, to polecam Wam sięgnąć po tę powieść.

Informacje dodatkowe o Jak podejść Rozpruwacza:

Kup książkę Jak podejść Rozpruwacza

Jak upolować Drakulę
Kerri Maniscalco0
Okładka ksiązki - Jak upolować Drakulę

Kontynuacja bestsellerowej serii ,,Stalking Jack the Ripper". Wszyscy, którzy uwielbiają Thomasa i Audrey Rose, a zwłaszcza ich zaczepne dialogi, w tej...

Jak ująć diabła
Kerri Maniscalco0
Okładka ksiązki - Jak ująć diabła

Szokujący, finałowy tom bestsellerowej serii STALKING JACK THE RIPPER, zapoczątkowanej książką Jak podejść Rozpruwacza! Audrey Rose i Thomas polują na...