Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem

Sięgnęłam po ten poradnik z bardzo prostej przyczyny. Ostatnio czuję się naprawdę przygaszona, nic mnie nie cieszy, a zmęczenie sięga zenitu. Jak sądzicie, czy ten poradnik mnie usatysfakcjonował? W pierwszej kolejności zwrócił moją uwagę na to, że objawami może być niedobór elektrolitów. Przez tydzień byliśmy bardzo chorzy i faktycznie nic nie spałam, bo wciąż trzeba było podawać na godzinę leki od gorączki, która trwała pięć dni, a i piątkę dzieci sama posiadam. Dodatkowo sama byłam chora. Mąż normalnie chodził do pracy, a ja nie miałam siły żyć. Poradnik zwraca uwagę, że uzupełnienie witamin w organizmie sprawi, że moja witalność i dobry humor wzrośnie. Jeśli jednak tak by się nie stało jest możliwość, że to objawy jakiejś choroby. Zresztą sam stres również odbiera nam chęci do życia. Zwłaszcza, kiedy robimy coś, co nie przynosi rezultatów. Poradnik radzi, by w takim przypadku zwiększyć swoją wytrzymałość, by wzmocnić układ odpornościowy. Autor opowiada nam różne przykłady swojego wyczerpania, którego doświadczył. Radzi przy tym, co mu pomagało, a co nie. Poznamy opowieści innych ludzi, którzy również mieli objawy wyczerpania. Autor bardzo dokładnie wypisuje wszystkie sytuacje, które wywołują niepotrzebny stres, a tym samym, rzeczy, które do tej pory sprawiały nam przyjemność, nagle już nas nie cieszą. Aby dokładnie pojąć co zrobić, by się tego pozbyć, należy wykorzystać kilka technik, które nam proponuje. Przede wszystkim, by zaplanować swój dzień. Wpisać wszystkie rzeczy, które musimy zrobić i nie przyjmować żadnych dodatkowych. Każdy zasługuje na odpoczynek i osoba, która nas o coś prosi, a my nie mamy czasu, by mu pomóc, powinna to zrozumieć. Trzeba nauczyć się mówić nie i nie dokładać sobie pracy. Dodatkowo poznamy wspaniałe i nawet nie trudne przepisy na śniadania, czy obiady, które pomogą nam się zregenerować. Przed wszystkim sami musimy zadać sobie pytanie co takiego robię, co czuję, że mnie wykańcza? Czy naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby mi pomóc? Gładko się go czytało, choć najwięcej treści zajmuje opis problemów z jakimi się zmagamy.

Informacje dodatkowe o Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-10-19
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Erschöpft: Warum uns allen die Kraft ausgeht - und was wir dagegen tun können
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Zobacz opinie o książce Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem

Kup książkę Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem