Jak uciekłam z friendzone

RECENZJA

🩷"JAK UCIEKŁAM Z FRIENDZONE"🩷

AUTOR: SABRINA WINTER

Wydawnictwo Romantyczne

"Cholera, ona jest tak śliczna, a we śnie wygląda jak anioł. Anioł, który został zesłany na ziemię, żeby mnie nękać we dnie i w nocy, ale nadal anioł!"

Lubicie debiuty, ja bardzo.

CZY DA SIĘ WYJŚĆ Z FRIENDZONE?

"JAK UCIEKŁAM Z FRIENDZONE" to słodka młodzieżówka z motywem friends to lovers.

Książka, z którą spędziłam wyjątkowo miło czas i się zrelaksowałam.
Czyta się zaskakująco lekko, przyjemnie i zdecydowanie za szybko, a to wszystko dzięki lekkiemu stylowi, dużej ilości dialogów i nutce humoru.
Książka posiada piękną szatę graficzną i przyciągającą wzrok okładkę.

Autorka stworzyła bardzo lekką, ciekawą historię, pełna emocji, skrywanych uczuć  i skonstruowała interesującą relację między postaciami, w której bohaterowie darzą się miłością, jednak traktują się wyłącznie jako przyjaciele, ukrywając  uczucia względem siebie i w ten sposób utknęli w friendzone.
Kiedy przyjaźń przeradza, się w coś więcej stwarza sytuacje nie do przewidzenia.
Przyjaźń była tu motywem przewodnim.

Co znajdziecie w tej książce:

-ukrywane uczucia

-pierwszą miłość

-przyjaźń

-zazdrość

-ciekawe postacie

-Rodzina

-Szkoła

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Hayley, Dylana oraz mamy wplecione rozdziały z perspektywy Rose. Dzięki temu możemy ich bliżej poznać, zobaczyć co czują i czy uporają się ze swoimi emocji, których doświadczają.

Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, barwni.
Szczerze mówiąc, polubiłam każdą z  postaci. Podobały mi się relacje młodych z ich rodzicami. Każda postać wnosiła sporo do fabuły i uatrakcyjniają tę historię.
Wątek Rose i Liama wzbogaca, a sama Rose jest nieokiełznana, przebiegła i nie wiadomo co wymyśli w danym momencie. Brakowało mi rozwinięcia ich wątku.
Mam nadzieję, że autorka  planuję napisać oddzielną o historię nich.

"- To dobrze, bo po ostatnim razie aż serce mi się krajało na samą myśl. Przecież on wyglądał jak takie małe kociątko pozostawione samotnie w czasie deszczu w brudnym, starym kartonie, błagając o....."

Hayley i Dylan znają się i przyjaźnią od zawsze i są nierozłączni. Jednak z czasem przyjaźni zaczyna zmieniać się w coś więcej.
Bojąc, się przyznać do głębszych uczuć i przekroczyć tę cienką nić pomiędzy przyjaźnią a miłością i zostają uwikłani w friendzone. Obydwoje walczą i męczą się ze swoimi uczuciami, bojąc się zranienia i utraty tego co jest między nimi.

-Czy wszystko skoczy się dobrze dla nich?
-Czy Hayley i Dylan ujawnią swoje skrywane uczucia względem siebie?
-Czy uda jej się stan zawieszenia I skończyć z nieodwzajemnionymi uczuciami?
-Czy utkną na zawsze w friendzone?
-Czy dziewczyna będzie miała okazję ruszyć do przodu?
-Czy Rose również utknęła w friendzone?
-Jak rozwinie się relacja głównych bohaterów?

POLECAM 🩷🩷🩷

Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz książki.

Informacje dodatkowe o Jak uciekłam z friendzone:

Wydawnictwo: Romantyczne
Data wydania: 2023-04-03
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce Jak uciekłam z friendzone

Kup książkę Jak uciekłam z friendzone