Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego

Czy znacie powiedzenie “Czym skorupka za młody nasiąknie, tym na starość trąci”? Zawsze daje mi ono do myślenie, szczególnie teraz, gdy mam dzieci, więc dziś zachęcam Was do przeczytania ważnej książki, która nie będzie łatwa, bo sprawi, że zajrzymy w zakątki psychiki i być może wywoła to negatywne emocje. Wrócimy do doświadczeń, które nas ukształtowały, zaopiekujemy się naszym wewnętrznym dzieckiem, a także przemyślimy nasze zachowania w stosunku do młodego pokolenia.

Bardzo cieszę się, że sięgnęłam po tę
książkę, bo jest mądra i niezwykle ważna.

Na wstępie poznamy wiedzę na temat rozwoju człowieka i kształtowania osobowości, zebrane informacje są rzetelne i przystępnie przedstawione, ciekawostki wyróżnioniono, nie zabraknie też tabelek i ramek z oznaczeniem “WAŻNE!”. Język autorki jest pełen pasji i zachęca do dalszej lektury.

Przyjrzymy się mechanizmom, które sterują naszym zachowaniem, a także zaburzeniom osobowości w otaczającym nas świecie. Znajdziecie tu też sporo ćwiczeń dla chętnych np. nazwiemy swoje cechy oraz strategie radzenia sobie. Szczegółowo poznamy procesy diagnozowania, jak wesprzeć zdrowy rozwój, zadbać o swoje potrzeby i modelować zachowania.

To pierwszy krok do rozwoju, daje dużo do myślenia, pozwoli przyjrzeć się psychoterapii z bliska i być może skłoni do kontaktu ze specjalistą. Podpowie, gdzie szukać pomocy.

Polecam z całego serca, szczególnie rodzicom, ale nie tylko.

Informacje dodatkowe o Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego :

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Psychologia
Dodał/a opinię: Justyna_M

Tagi: rozwoj dziecko

Zobacz opinie o książce Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego

Kup książkę Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego

Powrót matki
Danuta Awolusi ;