Jego obietnica

Sara jest dziennikarką, świetną dziennikarką. Jej kariera była udana, chodzenie na rozmowy o prace traktowała jak dobry sport. Mieszkała w Warszawie i była zadowolona z tego, jak układało się jej życie. Niestety do czasu. Jeden artykuł, pewne zdarzenia, tak naprawdę jedna chwila, wystarczyła, żeby wszystko się zmieniło. Straciła wszystko, na co pracowała od lat, jedyne wyjście to opuścić Warszawę i wrócić do rodzinnej miejscowości.
Kobieta wraca do Tomaszowa, ma problemy ze snem, nie potrafi zapomnieć o tym, co się stało. Jednak nie zamierza siedzieć i użalać się nad sobą zbyt długo. Co prawda straciła zapał do dziennikarstwa, jaki miała do niedawna, jednak praca w małej gazecie jest tym, czego teraz potrzebuje. Pewnego dnia na jej drodze staje pewien architekt i choć ich pierwsze spotkanie nie należy do udanych, spotykają się ponownie i zaczyna ich do siebie ciągnąć. Jednak oboje mają swoją przeszłość, swoje zmory, z którymi nie do końca sobie poradzili. Czy mimo wszystko będą umieć, do siebie się zbliżyć? Czy powrót do rodzinnej miejscowości był dobrym pomysłem? Czy Sara znajdzie swoje szczęście? Co takiego stało się w Warszawie?

Książka jest debiutem autorki i moim zdaniem bardzo udanym debiutem. Mnie bardzo się podobała, historia Sary wciągnęła mnie od samego początku i była na tyle ciekawa, że nie mogłam oderwać się aż do samego końca. Jakbym się uparła jakieś tam wady bym może i znalazła, jednak nie zamierzam tego robić. Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem były mało znaczące, nie wpływały na jakość czytania czy nie powodowały, że książka była mniej ciekawa. To historia o szukaniu własnego „ja”, powrocie w rodzinne strony, walce z demonami przeszłości, miłości. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele różnych emocji.

Główną bohaterką jest Sara. Poznajemy ją w momencie, kiedy jej życie całkowicie się sypie i tak naprawdę musi wszystko zacząć od nowa. To bohaterka, którą uważam za silną (co prawda nie od razu, ale nie potrzebowała zbyt wiele czasu, żeby się podnieść i zacząć układać sobie życie na nowo), sympatyczna, dobra (nie potrafi patrzeć na krzywdę innych i siedzieć cicho). Osobiście ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

„Jego obietnica” to była świetna książka, z którą spędziłam bardzo miło czas. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Jego obietnica:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-03-02
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Jego obietnica

Kup książkę Jego obietnica