Jego obietnica

Sara jest dziennikarką i naprawdę kocha swoją pracę. Jedna ze spraw, która opisała pracując w Warszawskiej gazecie zmieniła wszystko i kobieta była zmuszona opuścić stolicę. Wraca do rodzinnej miejscowości i tam zaczyna pracę w lokalnej gazecie. Przypadkowo spotyka tajemniczego mężczyznę z blizną - Mikołaja, który jest architektem, jednak te spotkania nie należą do przyjemnych. Sara ma przeprowadzić z Mikołajem wywiad, ale mężczyzna się nie zgadza, kilka godzin później czeka na nią pod redakcją, właśnie wtedy Sara zaczyna rozumieć, że ten mężczyzna musi skrywać jakąś tajemnicę. Dlatego Mikołaj jest takim nieprzystępnym człowiekiem? Co wydarzyło się w jego życiu?

Bardzo lubię historię tworzone przez debiutujących autorów, za każdym razem jestem ogromnie ciekawa czym "świeżak" jest mnie w stanie zaskoczyć. Jeśli chodzi o książkę "Jego tajemnica" to autorka stworzyła bardzo ciekawą, intrygującą i wciągającą fabułę. W tej historii jest wiele tajemnic, które z każdą kolejne przeczytaną stronę jeszcze bardziej chciałam odkryć. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, chociaż przez większość tej historii to głównie przemyślenia i odczucia Sary tutaj poznajemy. Przyznaje, że gdy byłam już przy końcówce książki miałam w planie zarzucić autorce, że nie było tutaj perspektywy Mikołaja. Teraz wiem, że te kilka rozdziałów z jego odczuciami było kwintesencją tej książki i zdecydowanie wystarczyły, by ta historia była wartościowa i spójna. Autorka porusza tutaj kilka trudnych tematów, takich jak przemoc psychiczna i fizyczna, nieprzepracowana żałoba, pokazując przy tym, że należy, a wręcz trzeba pogodzić się z przeszłością, by w końcu móc ruszyć naprzód. Warto również wspomnieć, że historia Sary i Mikołaja dobitnie pokazuje, że aby zacząć dążyć miłością kogoś bliskiego, trzeba najpierw pokochać siebie, to bardzo ważne przesłanie tej powieści. Ja jestem pod wrażeniem tego debiutu, bo dostarczył mi nielada emocji, naprawdę! Czekam na kolejne książki autorki! Moja ocena to 8/10.

Informacje dodatkowe o Jego obietnica:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-03-02
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Jego obietnica

Kup książkę Jego obietnica