Jej były mąż

Tom 2 cyklu Seria Górska

Dekadę temu drogi Ady i Tobiasza definitywnie się rozeszły. To właśnie wtedy, w tej jednej chwili ich małżeństwo przestało istnieć. Teraz los ponownie postanawia ich połączyć.
   Co się wydarzy? Czy są singlami? Dlaczego się ponownie spotkali? Czy druga szansa jest możliwa? Ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - tylko czy aby napewno?

Lubię motyw gór w powieściach. Jeśli jeszcze jest obleczony w zagmatwane uczucie, to tym bardziej mnie kusi. Dlatego też bez wahania sięgnęłam po pierwszy tom "Serii górskiej", czyli "Jej bohater". To właśnie wtedy polubiłam Eryka, Jasia i Hannę. Ich historia była niezwykle przejmująca. Dlatego też z jeszcze większym entuzjazmem podeszłam do kontynuacji. Do drugiego z trzech braci.
   W tym tomie mamy wspomniane pasma górskie w niego innej odsłonie. Tej ciemnej i mrocznej. To nie tylko urokliwe szlaki i cudowne widoki. To także ryzyko jakie za sobą niosą.
   Autorka bardzo dobrze to pociągnęła. Rozbudowała i pokazała dosadnie, jak kruche jest ludzkie życie. Jak bardzo los bywa przewrotny i nieprzewidywalny. Tym samym napięcie było, adrenalina również. Tak samo jak morze lęku i strachu.
   Niezwykle realnie zostały pokazane obawy. Ta niepewność co do przyszłości mając na uwadze przeszłość, która prawdę powiedziawszy jest dla mnie niewyobrażalną tragedią. Zresztą nie tylko dla mnie, bo i dla bohaterów stanowiła niemałe wyzwanie. Czułam całą sobą targające nimi emocje. Tę niesprawiedliwość.
   Ale żeby nie było tylko smutno i przytłaczająco powagą sytuacji znalazło się także miejsce na ogień. Na chemię i przyciąganie. Perfekcyjnie pokazane piękno uczucia, jakim jest miłość. Natomiast same opisy zbliżeń zostały napisane z dokładnością i subtelnością. Z wyczuciem. Takie, jakie być powinny.
     Bohaterowie byli dobrze wykreowani. Polubiłam ich. Ciekawi, zaskakujący, troskliwi i empatyczni.
   Kolejny brat skradł moje serce. Kolejna historia miłosna trafiła do mojego serca. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na trzeci tom. Na trzeciego brata, który jak dla mnie jest najbardziej tajemniczy. A Was zachęcam do czytania. Oczywiście warto sięgnąć po obie części.

Polecam

Współpraca Wydawnictwo Muza S.A.

Informacje dodatkowe o Jej były mąż:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-07-27
Tytuł oryginału: Jej były mąż
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Jej były mąż

Kup książkę Jej były mąż

Wredny szef
Katarzyna Rzepecka0
Okładka ksiązki - Wredny szef

Nowa książka autorki, która swoją debiutancką powieść Uwieść ochroniarza wydała pod pseudonimem Katarzyna Kubera.Karolina Kot pilnie musi zmienić...

Na rok
Katarzyna Rzepecka0
Okładka ksiązki - Na rok

Matthew ma prosty plan. Chociaż wcale nie chce, poślubi Amelię, by dotrzymać niespodziewanych warunków spisanego przez jego dziadka testamentu, a potem...