Jej były mąż

Tom 2 cyklu Seria Górska

Książka "Jej były mąż" to historia kolejnego z braci Burzyńskich. Głównego bohatera poznaliśmy w poprzedniej części z historią jego brata.

Ada to młoda kobieta, która zaczyna dzień od pecha. Wszystko przez czarnego kota , który przebiegł jej drogę. Przynajmniej ona tak sądzi. W pracy wszystko idzie nie tak, prawie wpada pod koła samochodu. Co gorsza, za jego kierownicą siedzi jej były mąż, o którym próbuje zapomnieć od 10 lat. Do tego okazuje się, że została współwłaścicielka pensjonat razem z Tobiasem dzięki testamentowi ciotki Gertrudy. Czy Ada podejmuje wyzwanie i poprowadzi pensjonat z byłym mężem? Czy uczucia wrócą?

Tobias to młody mężczyzna, który ma za sobą ciężkie chwile. Na studiach poznał Adę, z która szybko się ożenił. Wbrew rozsądkowi, że są za młodzi a ciąża to nie jest powód, by działać pod wpływem impulsu. Wystarczył jeden moment by wszystko się zmieniło a ich małżeństwo posypało. Po latach za sprawa testamentu ciotki ma nadziej, że uda mu się odbudować to, co sam zawalił. Czu uda mu się przekonać do siebie Adę? Czy ma szanse jej odzyskać?

Historia bardzo ciekawa i dobrze napisana. Autorka tym razem postawiła na bardziej spokojną historię. To, co spotkało Adę i Tobiasa 10 lat temu to było największa tragedia, jaka może dotknąć dójkę kochających się ludzi. Oboje nie potrafili sobie z tym poradzić. Oddalili się od siebie i jedna decyzja Tobiasa sprawiła, z ich małżeństwo się rozpadło. Kochali sie ale żadne z nie podjęło walki, by ratować swoje małżeństwo.  Teraz po latach zaczynają dopiero rozmawiać. O wydarzeniach sprzed lat, o  tragedii, która ich spotkała i uczucia, które mimo lat przetrwało.

Postacie są świetnie wykreowane, nie tylko Ada i Tobias, ale także ci, których poznajemy w przedniej części. Ich wątki są poboczne, w tle ale całości dodaje jak zwykle uroku mały Jaś. Kto czytał poprzednia część, ten wie, jak ten mały chłopie potrafi sobie zjednać do siebie ludzi. Fabuła dobrze przemyślana może odrobinę mniej w niej gór i tych uroczych opisów ratownictwa. Za to mamy więcej emocji, więcej pokazanej relacji między dwójka głównych bohaterów. W historii pojawi się tez fragment z duchem ciotki Gertrudy. Jest też Lucek, czarny kocur, który jakby kierował losem Ady i Tobiasa. Muszę przyznać, że momenty, w których Lucek wkraczał do akcji są zabawne i wywołują uśmiech na twarzy.

Zakończenie historii dynamiczne, pełne dramatyzmu oraz niespodziewanych momentów. Całość czyta się rewelacyjnie, rozdziały podzielone z punktu widzenia Ady, których jest więcej i tych z punktu widzenia Tobiasa. Historia Ady i Tobiasa jest idealna na wieczór przy lamce wina czy gorącej herbacie. Dodatkowo poznajemy w niej Igora , brata bliźniaka Tobiasa. Tajemniczego z braci Burzyńskich, który  jak o nim mówią "nie pasuje do rodziny". Muszę przyznać, że zaintrygował mnie i z chęcią przeczytam jego historie. Bo chyba będzie? Polecam

Informacje dodatkowe o Jej były mąż:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-07-27
Tytuł oryginału: Jej były mąż
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Zobacz opinie o książce Jej były mąż

Kup książkę Jej były mąż

Jej szef
Katarzyna Rzepecka0
Okładka ksiązki - Jej szef

KOLEJNY TOM SERII GÓRSKIEJ OPOWIADAJĄCY HISTORIĘ TRZECIEGO Z BRACI BURZYŃSKICH Igor, niezwykle zdolny przedsiębiorca, w przeciwieństwie do swoich braci...

Zakochana w przyjacielu
Katarzyna Rzepecka 0
Okładka ksiązki - Zakochana w przyjacielu

Fenomenalna historia autorki „Wrednego szefa”!Ustalili granicę, której nie mogą przekroczyć.Przeszłość Kamili jest owiana mgłą tajemnicy...