Jej szef

Tom 3 cyklu Seria Górska

To moje kolejne spotkanie z braćmi Burzyńskimi. Niestety ostatnie i już będę za nimi tęsknić. Który z braci przypadł mi najbardziej do gustu? Tego nie umiem określić z 100% pewnością. Każdy miał w sobie coś ale chyba Igor przez swoja "odmienność" odrobinkę wyprzedza braci.

Igor to brat bliźniak Tobiasza, bohatera tomu 2. Od dziecka czuje się inny, nie pasuje do braci. Nie przepada za górami, nie zostaje ratownikiem a wybiera studia i zakłada własną firmę w Krakowie. Z czasem zaczyna tęsknić za rodzina ale to wypadek Tobiasza sprawia, że postanawia wrócić do Ceglastej. Może nie bezpośrednio sam wypadek ale po nim tęsknota za rodzina robi się silniejsza. W dodatku spotkał swoja młodzieńcza miłość. Igor nadal kocha Jankę,a przynajmniej tak mu się wydaje. Przez to nie potrafi nawiązać innej relacji z kobietami poza luźną relacją bez zobowiązań. . Nie potrafi także dostrzec, że jego relacja z Majką to coś zupełnie innego niż sądzi. Czy Igor zrozumie to, co łączy go  Majka zanim będzie za późno?

Majka to młoda kobieta, która pracuje z Igorem. Razem z nim ma przenieść się do Ceglastej, gdzie otwierają nowe biuro. Relacja Majki i Igora to nie tylko partnerstwo w pracy ale także przyjaźń i luźny związek. Mimo że Igor nigdy jej nic nie obiecywał, Majka zaczyna traktować ich relacje poważnie. Do czasu aż ten jej wyznaje, że kocha inną ich relacje nie będą już takie same. Majka ma złamane serce. Od tej pory Igora traktuje jak zwykłego szefa. Czy Igor zrozumie swój błąd? Czy Majka da mu szansę?

Fabuła ciekawa , dobrze napisana ale zupełnie inna niż poprzednie historie braci. Mniej górskiego klimatu a więcej romansu. Mamy tu romans biurowy z elementami górskimi. Postacie dobrze wykreowane. Polubiłam Majkę od samego początku. Silna babka, która potrafi popłakac ale szybko wstaje z kolan i potrafi działać. Nie poddaje się i stawia warunki. Nie daje się tak łatwo przekonać Igorowie, który zrozumiawszy swój błąd stara się wszystko naprawić. Igr to zagubiony młody mężczyzna. Od zawsze miał plan na przyszłość. Widział w nim siebie i Jankę, ale dziewczyna, która pokochał i ta kobieta, która jest teraz to dwie zupełnie inne osoby. On sam także się zmienił. Kiedy zrozumiał, że miłość miał na wyciągnięcie ręki ale zawalił po całości jego upór i konsekwencja w naprawieniu wszystkiego  ujęła mnie.

Książkę czyta się rewelacyjnie, odrobinę brakowało mi górskich opisów, wędrówek i piękna przyrody. Nie mamy tu także za dużo momentów gdzie są wszyscy Burzyńscy razem. Autorka stworzył tu świetną historię, różniąca się od poprzednich historii braci Burzyńskich. Miłość między Majką i Igorem widać od samego początku. Igor nie widzi tego, co ma przed nosem. Jest rozdarty między uczuciem, jakim wzbudza w nim Majka i wyidealizowaną miłością do Janki. Dodatkowo Bardzo dobry zabiegiem było napisane przez autorkę rozdziałów z punktu widzenia Janki. Chociaż na początku nie sądziłam , że jej postać będzie wykreowana w taki sposób. Z fajnej dziewczyny stała się intrygantką, z miłej stała się wredną i nieobliczalną. Czy to był celowy zabieg? Zakończenie ciekawe, choć przewidywalne. Za to w stylu braci Burzyńskich. Polecam całą serię.

Informacje dodatkowe o Jej szef:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-02-01
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Jej szef

Kup książkę Jej szef

Wredny szef
Katarzyna Rzepecka0
Okładka ksiązki - Wredny szef

Nowa książka autorki, która swoją debiutancką powieść Uwieść ochroniarza wydała pod pseudonimem Katarzyna Kubera.Karolina Kot pilnie musi zmienić...

Zakochana w przyjacielu
Katarzyna Rzepecka 0
Okładka ksiązki - Zakochana w przyjacielu

Fenomenalna historia autorki „Wrednego szefa”!Ustalili granicę, której nie mogą przekroczyć.Przeszłość Kamili jest owiana mgłą tajemnicy...