Jesień w Przytulnej

"Czasem ukrywasz swoje sekrety nie dlatego, że nie ufasz najbliższym, a z obawy, że ich zranisz albo stracisz".

W rodzinie Gawroszów jak zawsze dużo się dzieje.
Za sprawą Azji prawda na temat Alicji wyszła na jaw, wybuch skandal na cały kraj!

Ten tom wzbudza sporo emocji.
Żal mi Azji, chłopak źle czuje się w rodzinie, źle traktowany przez ojca, teraz dochodzi konflikt z bratem. To skłania go do wykonania testów genetycznych. Gwarantuję, że wyniki zaskoczą nie tylko jego, ale każdego czytelnika!
Tym razem dowiemy się nie tylko, co ukrywają rodzice, ale też Ada.
I ten wątek naprawdę szokuje.

Autorka w cyklu "Saga Przytulna" stawia rodzinę jako fundament tej historii.
Rodziną Gawroszów wystawiana jest na próbę wiele razy, jednak zniesie wszystko, zdaje się, że nie ma takiej siły, która ich złamie.
To cudowna rodziną od dziadków, przez rodziców, a na dzieciach kończąc, co nie znaczy, że idealna! O nie, zdecydowanie! U nich wiele się dzieje, często się kłócą, ale najważniejsze, że stoją za sobą murem.
Najbardziej polubiłam Azję, choć nie podoba mi się, że tak kontroluje członków rodziny, jednak dzięki takim działaniom chroni bliskich. Wydaje się, że czarna owca rodziny, jednak według mnie to taki Anioł Stróż.

Kiedy otworzyłam książkę, zaczęłam czytać pierwszą stronę powieści, chciałam krzyczeć z radości. NARESZCIE! Nareszcie dowiadujemy się, skąd Alicja ma tak nagle ogromną sumę pieniędzy. Czekałam na to przez dwa wcześniejsze tomy i wreszcie zasłona tajemnicy opada.

Wielkie pieniądze dają wiele możliwości. Sprawiają, że można realizować marzenia, opłacić leczenie dziecka w najlepszej klinice. Ale też pieniądze zmieniają ludzi, sprawiają, że stają się zachłanni, bezczelni, roszczeniowi. Apetyt rośnie w miarę jedzenia prawda? Postawa Ariela mnie rozczarowała.

Autorka przypomina nam, że z wyznaniem miłości nie warto czekać, bo nigdy nie wiemy, ile mamy czasu...
W historii rodziny Gawroszów poruszono wiele ważnych tematów- ciężka choroba, troska o rodzinę i nienarodzone dziecko, alkoholizm, gwałt, przemoc fizyczna i psychiczna, trudne relacje rówieśników, niebezpieczne chalange, syndrom stresu pourazowego czy strata bliskiej osoby.
Przekonamy się jak nie łatwo jest żyć z ciężarem tajemnic noszonych przez lata, oraz ulgę kiedy się zrzuci ten ciężar.

Ta część podobała mi się najbardziej, z przyjemnością zawitam kolejny raz w willi Przytulnej, w ostatnim- czwartym tomie serii. Jestem ogromnie ciekawa, jak potoczą się losy rodziny, czy Amelce dane będzie cieszyć się macierzyństwem, co skrywa Ariel oraz jak finalnie będzie się prezentować willa. Czy nadejdzie wreszcie spokój u Gawroszów?

Informacje dodatkowe o Jesień w Przytulnej:

Kup książkę Jesień w Przytulnej

Zagubiona
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Zagubiona

Pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy mężczyzna... Nie tak łatwo zapomnieć, trudno wyleczyć złamane serce, szczególnie jeśli kochałaś pierwszy...

Lato w Jagódce
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Lato w Jagódce

Baśń o Kopciuszku – niepełnosprawnej dziewczynie, Gabrysi Szczęśliwej, która nie marzy by być pięknością – ona marzy o tym, by mogła...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;