Jestem legendą

Recenzja opublikowana także na blogu: kingaczyta.blogspot.com Robert Neville jest jedynym człowiekiem, który przeżył zarazę zmieniającą ludzi w wampiry. Mężczyzna dzień w dzień wykonuje te sam czynności, które pozwalają mu przeżyć w obecności zarażonych; zabezpiecza swój dom, pali ciała wampirów i patrzy na zegarek, by wrócić do domu o odpowiedniej porze. Doskonale też zdaje sobie sprawę, że każdy, nawet najmniejszy błąd, może go kosztować życie. Ta książka to znakomity obraz samotności i jej skutków w życiu człowieka. Robert przez lata po zarazie żył całkowicie sam, zamknięty we własnym domu. Sam jak palec. I tutaj od razu nasuwa się pytanie, czy warto jeszcze żyć. I jak żyć ze świadomością, że jest się jedynym ocalałym? Czy takie życie ma w ogóle sens? Robert stracił swoją rodzinę i przyjaciela. Nagle, z dnia na dzień, już nie miał z kim porozmawiać, zostało mu tylko jego własne towarzystwo i cztery ściany. Wizja przerażająca. Według mnie to nie jest książka, od której powinno się oczekiwać szybkości akcji, ponieważ życie głównego bohatera jest dosyć monotonne, przebiega według pewnego schematu i aż tak dużo się tutaj nie dzieje. Brakuje dynamizmu, który zazwyczaj w tego typu książkach jest obecny. Nie odczuwałam też grozy, na którą liczyłam. Jednak i tak oceniam tę pozycję wysoko, ponieważ świetnie wykreowano głównego bohatera i ukazano przede wszystkim jego emocje. Dużo tu przemyśleń Roberta, a mało akcji. Owszem, odczuwam niedosyt, bo można byłoby tę historię bardziej rozwinąć, lepiej opisać nowy świat, a tego tu niestety zabrakło.

Informacje dodatkowe o Jestem legendą:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2008-02-06
ISBN: 978-837480-071-6
Dodał/a opinię: agnik66

Zobacz opinie o książce Jestem legendą

Kup książkę Jestem legendą

Richard Matheson0
Okładka ksiązki - JESTEM LEGENDĄ - PIEKIELNY DOM - CZŁOWIEK, KTÓRY NIEPRAWDOPODOBNIE SIĘ ZMNIEJSZAŁ

Pośród największych gwiazd na firmamencie horroru i fantasy niewiele błyszczy jaśniej niż Richard Matheson.      A choć wielu...