Jeszcze będziemy szczęśliwi

Dawno nie czytałam tak niesamowitej i dobrej młodzieżówki.

Gioia jest wyjątkową nastolatką: nie interesują jej imprezy, makijaż i plotki. Pochodzi z rodziny alkoholików. Kocha książki i fotografię. Ma jedną przyjaciółkę Toni, która istnieje tylko w jej głowie. Jest szkolnym wyrzutkiem, nazywanym przez wszystkich Smutasem. Pewnego wieczoru po kłótni z rodzicami gubi się i trafia do opuszczonego baru. Tam spotyka tajemniczego Lo. Chłopak gra w rzutki i zawsze ma przy sobie słoik z kamieniami. Po kilku niezręcznych rozmowach bohaterowie zbliżają się do siebie. W końcu dziewczyna może być sobą. Niestety chłopak nie chce pokazywać się publicznie z Gioią. Kilka dni później znika. Okazuję się, że Lo skrywa mroczną tajemnicę i tylko bohaterka może mu pomóc. Gioia jest rozdarta między lojalnością względem ukochanego a powinnością względem jego rodziców. Do tego dochodzą jej własne problemy. Jej rodzice myślą, że Gioia ma problemy natury psychicznej.

Ta książka jest prawdziwą kopalnią złotych myśli. Jest piękną i wartościową książką pokazującą, że odmienność to nic złego. Autor zachwycił mnie stylem i pomysłem. Bohaterowie są genialnie wykreowani, a historia, którą opisuje może zdarzyć się każdemu: odrzucenie przez rówieśników, choroba alkoholowa rodziców, choroba psychiczna...

Mam nadzieję, że tym otwartym zakończeniem autor zostawił sobie furtkę i wróci do tej historii.

,,To nie tak, że jest czas na zabawę i czas na podejmowanie decyzji. (...) To działa tak, że moment jest zawsze, tylko i wyłącznie t e r a z."

,,Oj, dziecko, ten, kto nigdy nie zadaje głupich pytań, nie jest osobą inteligentną"

,,Ta rzecz, którą nazywają miłością, jest dla niej niczym Bóg: wszyscy mówią, że w niego wierzą, ale nikt go nigdy nie widział."

,,Prawdziwi szaleńcy, moja droga, to ci, którzy widzą tylko to, co mają przed oczami."

To tylko kilka cytatów, które zaznaczyłam w tej książce. Prawda, że są niezwykle mądre i piękne?

Książkę odebrałam za punkty w portalu

Informacje dodatkowe o Jeszcze będziemy szczęśliwi:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Eppure cadiamo felici
Dodał/a opinię: nataliasz221

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Jeszcze będziemy szczęśliwi

Kup książkę Jeszcze będziemy szczęśliwi

Siada przy biurku i obserwuje klasę. Przez ułamek sekundy patrzy w oczy
każdemu uczniowi, jednemu po drugim. Zawsze tak robi, to jego sposób
sprawdzania listy obecności.

A ponieważ niemal w każdym
sporcie wymagane jest niezwykłe skupienie i zero rozpraszania się, to jedyny,
w jakim nie jest najgorsza ze wszystkich, są biegi.