Jeszcze będziemy szczęśliwi

Gioia Spada jest siedemnastolatką, która nie potrafi znaleźć wspólnego języka ze swoimi rówieśnikami. Jest przez nich wyśmiewana, obrażana. Nie przejmuje się jednak zbytnio obelgami. Nasilają się one kiedy okazuje się, że Gioia się w kimś zakochała.

Główna bohaterka pewnego wieczoru, po kłótni ze swoimi rodzicami poznaje tajemniczego chłopaka, który przedstawia się jako Lo. Ma on bardzo krótkie, jasnobrązowe włosy, ciemne, piwne oczy, lekko skośne z bardzo długimi rzęsami, duże usta oraz kilkucentymetrowe znamię, które kończy się pod brwią. Nosi ze sobą słoik wypełniony różnymi kamieniami. Dlaczego to robi? Gioia zaczyna się z nim spotykać, ale tylko w nocy i w jednym miejscu. Jaki może skrywać sekret? Do głowy dziewczyny zaczynają wkradać się wątpliwości. Kiedy jest gotowa zapytać go o wszystko, co ją trapi, ten nagle znika. Dlaczego?

Pisarz pokazał, że często kiedy wszystko zacznie się układać, będziemy szczęśliwi, to ludzie jeszcze bardziej będą chcieli nas zgnębić. Ukazuje również, że łączy nie tylko smutek, ale i gniew. Ludzie są w stanie zjednoczyć się po to, aby kogoś przygnębić.

Ogromnym plusem jest nietuzinkowy charakter głównej bohaterki. Wyróżnia się ona na tle innych rówieśników. Jest skłonna do głębszych przemyśleń. Ciekawi ją otaczający Świat. Nie zachowuje się jak koleżanki ze szkoły, postępuje wręcz przeciwnie.

Powieść została urozmaicona poprzez wplątanie do fabuły rzeczywistej wątku wyobraźni, przez co nie wiemy co jest prawdą, a co pojawiło się w umyśle głównej bohaterki. Jesteśmy zdani jedynie na własne przypuszczenia, które rozwiewa autor na samym końcu książki. Dodatkowo porusza ważne tematy jak: rodzina, alkohol, samotność,odrzucenie i pierwsza miłość.

Myślę, że książka spodoba się nie tylko nastolatkom. Znajdziemy w niej trochę romansu, thrillera, a także ciekawych bohaterów. Pozycja idealna na lato, ale nie tylko.

Powieść czyta się fenomenalnie. Autor sprawił, że początek, środek, jak i zakończenie są równie dobre. Nie nudziłem się wcale, chciałem wręcz lepiej poznać tę historię. Takiego zakończenia się nie spodziewałem! Pisarz sprawił, że nie wiedziałem kto mówi prawdę, a kto kłamie.

Moje ulubione cytaty                                                                                                                    „Logika nie pozwala nam zrobić kroku naprzód”
„W sercu każdego światła jest mrok”

Książkę odebrałem za punkty w portalu czytam pierwszy

Informacje dodatkowe o Jeszcze będziemy szczęśliwi:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Eppure cadiamo felici
Dodał/a opinię: Bookoholik PL

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Jeszcze będziemy szczęśliwi

Kup książkę Jeszcze będziemy szczęśliwi

Siada przy biurku i obserwuje klasę. Przez ułamek sekundy patrzy w oczy
każdemu uczniowi, jednemu po drugim. Zawsze tak robi, to jego sposób
sprawdzania listy obecności.

A ponieważ niemal w każdym
sporcie wymagane jest niezwykłe skupienie i zero rozpraszania się, to jedyny,
w jakim nie jest najgorsza ze wszystkich, są biegi.