Juan Luis. Królowie kartelu

Sofia Casella - dwudziestokilkuletnia kobieta. Jest córką sycylijskiego barona narkotykowego. Na codzień wiedzie - z pozoru - szczęśliwe życie u boku swojego chłopaka - Fabio, oraz otoczona przyjaciółmi. Niestety, życie szybko i boleśnie weryfikuje rzeczywistość. Nakrywa swojego ukochanego na zdradzie. Sofia postanawia uciec do Barcelony. Życie przygotowało dla niej inny scenariusz. Znalazła się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Staje się świadkiem ulicznej egzekucji. Choć z opresji ratuje ją wyjątkowo przystojny kolumbijczyk, kategorycznie nie jest to rycerz na białym koniu. Mężczyzna ma wobec niej inne plany.
Juan Luis jest bezwzględnym i zimnym 'królem' kolumbijkich karteli. Nigdy nie wybacza, a śmierć nie jest dla niego czymś niezwykłym. Imperium, które zbudował jest ucieleśnieniem zła w najczystszej postaci.
Czy tych dwoje da radę przeciwstawić się ludziom, którzy poprzysięgli zemstę Cortesowi? Czy mimo traumatycznych przeżyć, mają szansę na wspólną przyszłość?

W weekend wróciłam z krótkiego urlopy z Włoch, a dokładniej z Katanii. Niezwykłe miło było, kiedy zaczęłam czytać książkę i pierwsze zdanie brzmiało:"Katania, 15 lipca". Zdecydowanie lekko i przyjemnie weszłam w tą powieść. Nie jest to łatwa historia, ponieważ wchodzimy w świat pełen mroku, krwi, porachunków. Jednym słowem - mafia.

Sofia, jako córka sycylijskiego barona narkotykowego, doskonale zna te klimaty. Wie z czym to się wiąże. Jednak kiedy zostaje porwana, do końca ma nadzieję, że to wszystko okaże się jakimś dziwnym żartem, snem.

Juan jest ucieleśnieniem zła. Jest gorszą wersja swojego ojca. Czy mimo wszystko jest zdolny do jakichkolwiek uczuć?
Były momenty kiedy trochę zbyt dużo i szybko się działo. Nie do końca rozumiałam tempo zmiany uczuć Sofii. Jak dla mnie było to nie realne, abstrakcyjne. Poza tym, w książce bardzo dużo się dzieje. Absolutnie nie narzekałam na nudę. Każdy rozdział wnosił coś nowego i zaskakującego. Nie mogłam przewidzieć co się dalej wydarzy.
Fabuła ciekawa, chwilami intrygująca. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie. Chociaż było ich dość sporo, każdy z nich odgrywał konkretną rolę.
Podoba mi się styl pisania autorki. Ma w sobie coś, co nie pozwala odłożyć książki na bok.
Teraz z wielkim zainteresowaniem biorę się za czytanie kolejnej części.

Informacje dodatkowe o Juan Luis. Królowie kartelu:

Kup książkę Juan Luis. Królowie kartelu

Manuel. Królowie kartelu
K.M. KaroBella0
Okładka ksiązki - Manuel. Królowie kartelu

Manuel Cortes, młodszy brat, a zarazem prawa ręka Juana Luisa. Zawsze wychodził z założenia, że z życia trzeba czerpać garściami i nie przejmować się konsekwencjami...

Until Death
K.M. KaroBella0
Okładka ksiązki - Until Death

Życie dwudziestojednoletniej Ellie Thomas z pozoru przypominało słodką i romantyczną historię wyrwaną prosto z amerykańskiego snu. Dziewczyna, bez pamięci...