Kamienne drzewo

Tom 2 cyklu Niebieski las

,,Niekiedy siła budzi się w tych, po których nikt niczego się nie spodziewa…"

„Kamienne drzewo” to kontynuacja książki ,,Niebieski las”autorstwa Grzegorza Bobina.

Poprzednią część czytałam w zeszłym roku i sprawiła mi ona niemały dylemat. Z jednej strony książka miała w sobie coś, co mnie urzekło, a z drugiej zostawiła po sobie uczucie niedosytu. Z wielką chęcią więc przyjęłam możliwość przeczytania jej kontynuacji, by przekonać się, jakie wzbudzi we mnie uczucia.

Co się okazało?

Niestety początek był dla mnie oporny. Trochę to trwało, zanim się na powrót odnalazłam w fabule i w charakterystyce bohaterów. Postanowiłam być jednak cierpliwa i ostatecznie opłaciło się to.

W tej pozycji bowiem dostałam wszystko to, czego zabrakło mi w poprzedniej części.

Przede wszystkim przedstawiony przez autora świat wydał mi się bardziej opisowy i przystępny dla czytelnika. Wprost przyciągał do siebie magicznym, a zaraz mrocznym klimatem obiecującym nie jedną przygodę pełną wrażeń. Dużym plusem i pomocą w jego odczytaniu była umieszczona na początku książki mapka. Osobiście jestem wielką fanką map, zwłaszcza jeśli autor decyduje się na kreacje własnego świata. Jest to duże ułatwienie dla czytelnika.

Przebieg fabuły także nieco mnie zaskoczył. Dzieje się naprawdę dużo, przez co nie idzie się nudzić. Wątki przyjemnie się ze sobą przeplatają i zgrabnie prowadzą przez całą akcję.

Charakterystyka bohaterów w tomie pierwszym mnie rozczarowała. Tym razem jednak bohaterowie byli bardziej wyraziści i lepiej dopracowani. Moją ulubioną postacią okazał się mroczny mag Theron. Uważam, iż jest to najbardziej intrygująca osobowość z całej książki. Ma w sobie coś takiego tajemniczego i przyciągającego uwagę czytelnika, przez co to właśnie jego postać najbardziej zapada w pamięć.

Inni bohaterowie również mnie urzekli, jednak jeszcze odrobinę im czegoś zabrakło.

Autor ma swój niepowtarzalny styl. Jednym będzie on odpowiadał innym już nie. Ja jestem tak na pograniczu akceptacji. Książka mi się podobała i szczerze uważam, że jest, to dobra fantastyka jednak różni się od tych bardziej popularnych zagranicznych pozycji.

Jeśli więc lubicie fantasy i chcecie przeczytać coś oryginalnego, pozbawionego schematu i odświeżającego to ta książka może przypaść wam do gustu. Może być jednak i tak, że czegoś wam w niej zabraknie. Zachęcam więc do samodzielnej opinii.

Informacje dodatkowe o Kamienne drzewo:

Wydawnictwo: Roster
Data wydania: 2022-04-12
ISBN: 9788396120663
Dodał/a opinię: za_czytamm

Zobacz opinie o książce Kamienne drzewo

Kup książkę Kamienne drzewo

Niebieski las
Grzegorz Bobin0
Okładka ksiązki -  Niebieski las

Z wielką mocą wiążą się wielkie możliwości, ale i wielka odpowiedzialność. Spokój Inis, królestwa słynącego z pięknych i drogocennych koni, zostaje zakłócony...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;