Kaprys gangstera

"Kaprys gangstera" to kolejny erotyk po który sięgnęłam z wielkimi nadziejami. Erotyki ostatnimi czasy zyskały ogromną popularność i pojawia się ich na rynku coraz więcej. Niestety coraz częściej można również trafić na typowy schemat, gdzie skromna szara myszka poznaje bogatego włoskiego mafioza, który traci dla niej głowę. Dla mnie to gatunek z wielkimi nadziejami, po który chętnie sięgam i który lubię, niemniej jednak powtarzalność scenariusza sprawia, że zdecydowanie potrzebuję długiej przerwy od gatunku.
Niestety tak było i tym razem. Schemat książki idealnie odzwierciedla typowe ostatnimi czasy dla erotyków scenariusze. Elena to młoda dziewczyna, która znikąd nagle zaczyna na wiele pozwalać obcemu mężczyźnie. Marcello natomiast, to męski facet który doskonale wie czego chce, aż nagle spotyka dziewczynę dla której traci głowę.
Irytowało mnie zachowanie głównych bohaterów, którzy ni stąd, ni zowąd postanowili starać się o dziecko, mimo iż znają się wyjątkowo krótko i tak naprawę niewiele o sobie wzajemnie wiedzą. To zachowanie dla mnie, podobnie zresztą jak wiele innych w książce, było irracjonalne.
Nie potrafiłam w najmniejszym stopniu zrozumieć głównej bohaterki, która po porwaniu przez Marcella nagle zaczyna mu ulegać. Dla mnie jest to niezrozumiałe i męczące.
Książkę czyta się bardzo szybko, gdyż jest lekka i nie wymaga od czytelnika wiele, niemniej jednak mnie zaczyna męczyć oklepany schemat i przewidywalność tego gatunku. Muszę przyznać szczerze, że po tym tytule spodziewałam się zdecydowanie więcej. Rozczarowała mnie głównie przewidywalność i naiwność głównej bohaterki, która raz za razem podejmowała naiwne i w mojej ocenie głupie decyzje.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i myślę, że kiedyś jeszcze dam jej szansę, niemniej jednak nie nastąpi to zbyt szybko, bo po tym tytule potrzebuję zdecydowanej przerwy i nieco mocniejszej literatury, a wtedy być może kolejna książka z gatunku nie będzie dla mnie tak przewidywalna.
Książkę z czystym sumieniem polecę miłośnikom uczuć rodzących się między gangsterami i szarymi myszkami, które kradną ich serca.

Informacje dodatkowe o Kaprys gangstera:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-12-10
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Kaprys gangstera

Kup książkę Kaprys gangstera

Żywioł gangstera
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Żywioł gangstera

Elenie, której w ramionach Marcella przez moment wydaje się, że jest najszczęśliwszą kobietą na ziemi, nagle zawala się cały świat. Odtrącona, poniżona...

Pragnienie anioła
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Pragnienie anioła

ONA... jest jak żywioł. Nieokiełznana, dzika, nieprzewidywalna. Jest jak ogień, w którego płomieniach możesz się ogrzać lub bezpowrotnie spłonąć...