Kaprys gangstera

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-12-10
Kategoria: Romans

Elena to skromna i niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna. Ma pracę i narzeczonego, z którym planuje przyszłość. Wiedzie pozornie szczęśliwe życie, nie zdając sobie sprawy, że ma ono dla niej jeszcze sporo niespodzianek. A może Elena Mokrzycka to naiwna kobieta? Marcello to mężczyzna, który ma dosłownie wszystko. Kasa, luksus, przepych, wyuzdane kobiety i hierarchia społeczna, to tylko jedne z nielicznych atrybutów, które wyróżniają go spośród innych. To urodzony przywódca, boss - w dosłownym znaczeniu tego słowa. Poza tym Marcello Castello to niebezpieczny facet...

Pewnego dnia tych dwoje styka ze sobą los. I odtąd, chciałoby się dodać, żyli długo i szczęśliwie... Ale czy to w ogóle możliwe, bo czy wilk zaprzyjaźni się z owieczką, ogień ugasi wodę, a słońce zetknie się z gwiazdami...?

Kup książkę Kaprys gangstera

Opinie o książce - Kaprys gangstera

Jak czytaliście moje podsumowania miesiąca, to na pewno zobaczyliście, że mam aż przesyt książek o tematyce mafijnej. Stał się to tak popularny trend, że w większości romantyczno/erotycznych powieściach teraz on się znajduje. Po tą konkretną sięgnęłam ze względu na autorkę i mam mocno mieszane odczucia co do tej pozycji. Nie chce też narzekać na nią, bo jest ten wątek w niej, ale po prostu racjonalność bohaterów i ich logiczne myślenie nie było najwyższych lotów.

Ogólnie fabuła jest na podobnych klimatach jak Grey czy 365 dni, a nawet bardziej do tej drugiej. Niczym nie wyróżniająca się kobieta wpada w oko wielkiemu bossowi, który chce ją mieć za wszelką cenę. Zaczynają się porwania, pokazywanie jak to bez niego życie nie ma sensu, zabójczy seks i ogólnie cała ta otoczka. Niestety nie znalazłam w niej niczego, co by się wyróżniło na tle innych. Czytałam ją i miałam wrażenie, że mogłabym zmienić tej powieści okładkę i imiona bohaterów i miałabym inną podobną powieść.

Bohaterowie zostali całkiem nieźle wykreowani. Elena jest spokojna, pracowita, ale jednak bardzo naiwna! Miała podaną wręcz na tacy odpowiedź, a ona dalej nie mogła w to uwierzyć. Praktycznie zgadzała się na wszystko co jej proponowano. Trudno jej nie lubić, ale bardziej można ją traktować jako małą naiwną siostrę, a nie koleżankę czy postać, z którą można się utożsamiać. Marcello zaś jak typowy boss ma pieniądze, władzę, kobiety na zawołania i ogólnie niczego mu się nie odmawia. Gdy na coś się uprze, to nie ma przebacz. Jednak później trochę bardziej jego ludzka strona się pojawia i była ona nawet w porządku. Jednak i tak najlepszą postacią była przyjaciółka Eleny. To szalona kobieta, która niczego nie trzymała w sobie, od razu mówiła co myślała i potrafiła pokazać głównej bohaterce to, co ona wypierała lub była zbyt ślepa by to zauważyć.

Książkę mimo tego czyta się bardzo szybko. Co chwila coś się w niej dzieje i mamy nieoczekiwane zwroty akcji. Bardzo zaskoczyło mnie zakończenie, ponieważ kompletnie nie brałam tego pod uwagę. To zdecydowanie zasługuje na większą uwagę, ponieważ nie wiem czy będzie kontynuacja ale to zaskoczenie pozytywnie zaskakuje i daje nadzieję, że nie będą powielane schematy.

Także podsumowując, to kolejna pozycja z mafią w tle. Jeśli lubicie powieści w takim klimacie to przypadnie Wam ona do gustu. Jest zakazany owoc, porwania, strzelaniny, zemsta i w tym wszystkim rodzące się uczucie. Może wszystko wydaje się dziać zbyt szybko, jednak jakoś to mocno nie drażni. Jeśli macie ochotę to spędzicie z nią kilka fajnych godzin, a zakończenie powinno Was mocno zaskoczyć.

Avatar użytkownika - TinyGirl
TinyGirl

To jednak zdecydowanie nie jest literatura dla mnie, - choć zdarza mi się czytać erotyki.
Po pierwsze, za bardzo przypomina "365 dni".
Po drugie, za dużo tu seksu, co po pewnym czasie zaczęło być po prostu nudne.
Po trzecie, najzwyczajniej w świecie miałam problem z jej bohaterami, ich zachowaniem, z tym jak to wszystko się rozwijało, oraz z tym, jak bardzo puste to było.
Jak dla mnie jest to historia, z której ja nie potrafiłam wyciągnąć nic wartościowego.

"Kaprys Gangstera" to książka, którą wybrałam dla siebie na portalu Czytam Pierwszy. W sumie to nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Pierwszy raz zobaczyłam okładkę i stwierdziłam: "Ok, spróbujemy".

Niestety jest to książka, której polecić nie mogę. Czytając, zastanawiałam się, jak to się stało, że została ona wydana. Dlaczego?

Przede wszystkim wydaje mi się, że to niemal bliźniacza historia "365 dni". Dziewczyna spotyka mężczyznę, który jest szefem mafii. Mieszka w ogromnym domu. Poznaje ją w klubie, jednak okazuje się, że jej szef i mafioso robią wspólne interesy. Dlatego też spotykają się w jej pracy. On ją porywa, po kilku dniach ona się zakochuje. Czy to już jest spojler?

Jeśli znasz historię Blanki Lipińskiej, to praktycznie wiesz, co się wydarzy dalej. Imiona współpracowników te same, motyw ojca mafiosa bardzo podobny. Przyjaciółka głównej bohaterki niesamowicie irytująca. Podobieństw jest aż za dużo i wymieniać można by jeszcze trochę.

Czasem już sama nie wiedziałam, czy to plagiat, czy ogromna inspiracja Massimo. Tym razem to Marcello wiedzie tu prym. Jest przystojnym Włochem o dobrym sercu. Chciałabym napisać coś innego, jednak nie mogłam skupić się na czymś innym niż porównaniu tych dwóch książek.

Bardzo zniechęciło mnie to do wciągnięcia się w historię i uznaniu jej za unikatową i wartą zapamiętania. Ja jestem na nie, choć zawsze staram się wynaleźć w każdej książce coś pozytywnego.

Jest plus, który mnie zaskoczył. Zakończenie było zupełnie nie takie, jak się spodziewałam! I akurat było najbardziej realistyczne z całej opisanej historii.

A czy Ty czytałaś już tę książkę? Może odebrałaś już zupełnie inaczej? Oczywiście moja opinia jest subiektywna. Autorka wzbudziła we mnie mnóstwo emocji, które znałam już idealnie z powieści Lipińskiej. Podobieństwo dla mnie było uderzające. Jeśli miałabym już wybierać, to zdecydowanie skłaniam się ku oryginalnej powieści, nie inspiracji. Zbyt mocnej inspiracji.

A Ty znasz bliźniaczo podobne historie?

Ostatnimi czasy dość popularny w literaturze schemat powieści, gdzie płytkie dialogi, puste kobiety i erotyczne sceny królują w treści. Jest wiele osób, które wciąż się zachwycają, jednak ja od powieści oczekuję nieco więcej. Książka nie jest zła, czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie, ale w pamięci na długo nie zostaje, bo nie wnosi zbyt wiele.
Lekka, przyjemna, ale bez większej wartości.

Avatar użytkownika - patss_097
patss_097

Trochę schematycznie, bo ona - szara myszka, on - niebezpieczny facet budzący w niej to, o czym dawno już zapomniała. Ale całkiem przyjemnie się czytało, bo poza (całkiem przystępnymi) scenami seksu była w tym wszystkim sensowna fabuła. Czy to erotyk czy romans? Kwestia sporna, chyba po prostu mix obu gatunków. Książka do przeczytania w 1-2 wolne wieczory, odprężająca, nie trzeba za dużo myśleć, można odpocząć.

Avatar użytkownika - paciaczyta
paciaczyta

Elena to zwyczajna dziewczyna, pracująca w kancelarii, ma narzeczonego i spokojne życie. Praca, a raczej szef Eleny krzyżuje urlopowe plany bohaterki i jej narzeczonego.

Próba pomocy przyjaciółce jeszcze bardziej komplikuje życie Eleny…

Marcello, szef sardyńskiej mafii to przystojny i wpływowy mężczyzna, który może mieć każdą kobietę, jednak między nim a Eleną niesamowicie iskrzy..

Burzliwa miłość, pełna namiętności i skrywanych emocji połączona z mafijnym światem…

Powieść, która niesamowicie wciąga, omiata swoją czułością, żeby na samym końcu wywołać płacz, żal i złamać serce…

Avatar użytkownika - Angelikaczyta
Angelikaczyta
Przeczytane:2021-04-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Kaprys gangstera" czyli mafijne przygody Eleny i Marcella. Elena prowadzi spokojne życie, ma stałą pracę i narzeczonego.
Przypadek komplikuje jej poukładane życie i krzyżuje jej życie z Marcellem, przystojnym szefem sardyńskiej mafii.
Połączyła ich burzliwa miłość, pełna szaleństwa i namiętności na tle mafijnego świata.
Bardzo wciągająca powieść, która otula czytelnika swoją czułością i miłością, a na końcu doprowadza do płaczu i łamie serce.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-03-27, Ocena: 4, Przeczytałam,

Elena pędzi na pomoc swojej przyjaciółce która jest w klubie i znalazla się w niezbyt dobrym położeniu.
Bohaterka w środku nocy pomaga jej i sama wpada w ręce dość namolnego chłopaka.
Marcello od pierwszego spojrzenia na dziewczynę czuje się zauroczony i jej pomaga szczególnie gdy mieszanka tabletek nasennych i wypiciem alkoholu nie jest dobrym pomysłem. Dziewczyna tracąc przytomność tej pomocy potrzebuje bardzo . Po spędzonej wspólnej nocy . Chłopak nie może o dziewczynie zapomnieć pomimo że między nimi do niczego nie doszło. Jedzie za nią do Maiami i znowu ratuje ją tym razem z rąk jej mężczyzny. Wywozi dziewczynę do Włoch.

No i tutaj mamy Love story . Kwiatki fajerwerki i inne motylki . Pomimo że dziewczyna się spiera przez chwilę nie zmienia tego że później jest za bardzo miło.
Historia chwilami może przypominać 365dni
Ona boi się latać. Włochy. Były chłopak ją zdradza . Ale czytając czuć że autorka na tym raczej się nie wzorowala , a sama realizowala swój plan . Ojciec bohatera mi się tutaj podobał grał trochę taką ciemniejszą stronę było czuć że nie jest sympatyczny . Co do gangstera tu pojawia się problem .. brakowało mi właśnie tego gangstera ja się pytam gdzie on był. Zero akcji pomiędzy lovestory. Emocji czytając tu żadnych nie miałam. I jedynie przez ostatnie 80stron czulam że czytam dobra książkę bo reszta to romantyczna historia . Końcówka niespodziewana i zdecydowanie zaskakuje i wielkim Love się nie kończy. Mam mieszane uczucia co do tej książki z jednej strony była za słodka A końcówka idealnie gorzka. Więc namawiam was do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania :)

Ostatnimi czasy motyw wątku mafijnego jest bardzo popularny, przez co zostaje wydanych coraz więcej takich książek. Niektóre są bardzo dobre, a niektóre już niekoniecznie. Niestety ta książka należy do drugiej kategorii. Fabuła nie zaskoczyła mnie niczym nowym, nie czułam też chemii między bohaterami, ich uczucie rozwinęło się za szybko. Zaintrygował mnie tylko epilog.

Avatar użytkownika - nata5551
nata5551
Przeczytane:2021-03-20, Przeczytałam, Mam, Czytam Pierwszy,

To historia o wielkiej namiętności i miłości. Czytając tę książkę czuje się wielkie emocje. Nie brakuje w niej zwrotów akcji. Przez lekkie pióro autorki nie da się odłożyć książki przed jej zakończeniem. Niestety czytając ją miałam wrażenie, że już gdzieś to było. Zaskakujące jest jej zakończenie. Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Jak najbardziej jest to książka po którą można sięgnąć w nudne wieczory. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Elena to skromna i niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna. Ma pracę i narzeczonego, z którym planuje przyszłość. Wiedzie pozornie szczęśliwe życie, nie zdając sobie sprawy, że szykuje jej ono jeszcze sporo niespodzianek. A może Elena Mokrzycka to naiwna kobieta?

Marcello ma dosłownie wszystko. Kasa, luksus, przepych, wyuzdane kobiety i hierarchia społeczna to tylko jedne z nielicznych atrybutów, które go wyróżniają na tle innych mężczyzn. To urodzony przywódca, boss – w dosłownym znaczeniu. Poza tym Marcello Castello jest niebezpiecznym facetem…

Pewnego dnia tych dwoje styka ze sobą los. I odtąd, chciałoby się dodać, będą żyli długo i szczęśliwie… Ale czy to w ogóle możliwe? Czy wilk zaprzyjaźni się z owieczką, ogień ugasi wodę, a słońce zetknie się z gwiazdami…?

Katarzyna Mak w wyważony sposób łączy romans, erotyk i elementy mafijne oraz humor. Bardzo szybko wciągnęła mnie ta historia dostarczając mi mnóstwo niezapomnianych emocji. Nie nudziłam się ani przez chwilę, gdyż ciągle coś się działo, pojawiały się zaskakujące zwroty akcji, z kolei zakończenie... czuję jeden wielki niedosyt na więcej.

"Rozpalał moje zmysły, by za chwilę koić je i znów podsycać w nich ten niegasnący żar. Drażnił mnie, pobudzał moje ciało, wprowadzał w stan, o jakim nigdy dotąd nie marzyłam. Był cudowny pod każdym względem. Miał tylko jedną małą wadę. Był gangsterem. Szefem sardyńskiej mafii."

Bardzo podobała mi się kreacja Marcello oraz relacja, jaka wywiązała się pomiędzy nim a Eleną. Niby taki twardy mafioso, a przy Elenie stawał się zupełnym przeciwieństwem samego siebie. Wychodziły z niego pozytywne cechy i uczucia. Ale wiecie jacy są Włosi. Jak się na coś uprą, nie ma zmiłuj. Muszą to mieć i już. Taki właśnie jest Marcello. Czy jednak tak łatwo mu pójdzie z tą zadziorną kobietą?

"Wolałem jej nie mieć, jedynie marząc o niej, niż stracić ją bezpowrotnie."

Choć momentami można odnieść wrażenie, iż Elena jest szarą myszką, to jednak kobieta zdecydowanie ma charakterek i potrafi walczyć o swoje.

"Nie miałam żadnego planu, ale jednego byłam pewna: nie zamierzałam poddać się bez walki."

Autorka porusza kwestię zdrady i pojawiających się z tego powodu wyrzutów sumienia. Spotkacie tu niepewność, strach, ból, cierpienie, odrzucenie, nienawiść i pożądanie, miłość, przyjaźń i nadzieję na lepsze jutro. To książka z pewnymi utartymi schematami, ale ciekawie poprowadzona, więc akurat to mi nie przeszkadzało, zwłaszcza że finał wynagradza, a raczej rozwala wszystko...

"Kaprys gangstera" to przede wszystkim emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Inaczej nie mogę określić tej książki. Jest wzruszająco, czule, zabawnie, tajemniczo, niebezpiecznie, dramatycznie. Chciałabym ponownie spotkać się z Eleną i Marcello. Włoch i Polka - duet pikantny!

Taka jak ona
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Taka jak ona

Nieoczekiwane, pełne niedomówień rozstanie. Decyzja, która na zawsze zmienia życie. Zranione uczucia, dwa rozdarte na pół...

Sen o aniele
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Sen o aniele

Miłość jest w stanie wszystko wybaczyć? Kochać kogoś to znaczy widzieć cud niewidoczny dla innych? Zakochani nie tylko patrzą sobie w oczy, ale spoglądają...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska