Kaprys gangstera

"Kaprys Gangstera" to książka, którą wybrałam dla siebie na portalu Czytam Pierwszy. W sumie to nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Pierwszy raz zobaczyłam okładkę i stwierdziłam: "Ok, spróbujemy".

Niestety jest to książka, której polecić nie mogę. Czytając, zastanawiałam się, jak to się stało, że została ona wydana. Dlaczego?

Przede wszystkim wydaje mi się, że to niemal bliźniacza historia "365 dni". Dziewczyna spotyka mężczyznę, który jest szefem mafii. Mieszka w ogromnym domu. Poznaje ją w klubie, jednak okazuje się, że jej szef i mafioso robią wspólne interesy. Dlatego też spotykają się w jej pracy. On ją porywa, po kilku dniach ona się zakochuje. Czy to już jest spojler?

Jeśli znasz historię Blanki Lipińskiej, to praktycznie wiesz, co się wydarzy dalej. Imiona współpracowników te same, motyw ojca mafiosa bardzo podobny. Przyjaciółka głównej bohaterki niesamowicie irytująca. Podobieństw jest aż za dużo i wymieniać można by jeszcze trochę.

Czasem już sama nie wiedziałam, czy to plagiat, czy ogromna inspiracja Massimo. Tym razem to Marcello wiedzie tu prym. Jest przystojnym Włochem o dobrym sercu. Chciałabym napisać coś innego, jednak nie mogłam skupić się na czymś innym niż porównaniu tych dwóch książek.

Bardzo zniechęciło mnie to do wciągnięcia się w historię i uznaniu jej za unikatową i wartą zapamiętania. Ja jestem na nie, choć zawsze staram się wynaleźć w każdej książce coś pozytywnego.

Jest plus, który mnie zaskoczył. Zakończenie było zupełnie nie takie, jak się spodziewałam! I akurat było najbardziej realistyczne z całej opisanej historii.

A czy Ty czytałaś już tę książkę? Może odebrałaś już zupełnie inaczej? Oczywiście moja opinia jest subiektywna. Autorka wzbudziła we mnie mnóstwo emocji, które znałam już idealnie z powieści Lipińskiej. Podobieństwo dla mnie było uderzające. Jeśli miałabym już wybierać, to zdecydowanie skłaniam się ku oryginalnej powieści, nie inspiracji. Zbyt mocnej inspiracji.

A Ty znasz bliźniaczo podobne historie?

Informacje dodatkowe o Kaprys gangstera:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-12-10
Dodał/a opinię: Ksebardo

Zobacz opinie o książce Kaprys gangstera

Kup książkę Kaprys gangstera

Pragnienie anioła
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Pragnienie anioła

ONA... jest jak żywioł. Nieokiełznana, dzika, nieprzewidywalna. Jest jak ogień, w którego płomieniach możesz się ogrzać lub bezpowrotnie spłonąć...

Royals. Playboy
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Royals. Playboy

Charlie to arystokrata. Pochodzi z zamożnej, szkockiej rodziny. Jest hrabią, bogaczem, którego naprawdę stać na wiele. Otoczony pięknymi kobietami, wiedzie...