Kiedy Bóg był królikiem

Jest to pierwsza książka jaka wpadła mi w oko, po zarejestrowaniu się na portalu: granice.pl. Spodobała mi się ze względu na niebanalny tytuł. Czekałam na nią przez prawie 2 lata, by w końcu móc ją przeczytać. Jeśli chodzi o fabułę książki, jest ona bardzo oryginalna, choć za dużo w niej bałaganu. Powieść traktuje o tak wielu tematach i problemach (czasem mniej a czasem bardziej poważnych), że aż trudno się nie pogubić.Znajdziemy w niej zarówno problemy na skalę światową, (np. terroryzm), problemy rodzinne (patologie) jak i osobiste krzywdy i dramaty (uczucie zdrady, lęk). Do tego dochodzi chaotyczny styl autorki (na który przymykam oczy, gdyż książka jest jej debiutancką powieścią). Niemniej przy lekturze można przeżyć niezapomniane chwile z grupą bohaterów, którzy należą do kochającej i wspierającej się rodziny. To piękna opowieść o rodzicach którzy wspierają swoje dzieci w każdej sytuacji, rodzeństwu które rozumie się bez słów i zaprzyjaźnionych staruszkach, którzy choć do rodziny nie należą nadają całej historii humoru i ciepła pełniąc rolę dziadków (bo tych biologicznych dziadków w powieści zabrakło). Z pewnością nie zabraknie w tej książce przyjaźni i miłości, która staje się dla bohaterów podporą w najtrudniejszych momentach życia. Właściwie za cudowny tytuł książka powinna dostać pół oceny wyżej, czyli 4,5. "czy bóg może być królikiem?"

Informacje dodatkowe o Kiedy Bóg był królikiem :

Wydawnictwo: Albatros