Klątwa przeznaczenia

Tom 1 cyklu Klątwa przeznaczenia

"KLĄTWA PRZEZNACZENIA" Monika Magoska-Suchar i Sylwia Dubielecka

"Klątwa Przeznaczenia" opowiada o losach młodej i niewinnej czarodziejki z Salmansaru, która podążając za swym Przeznaczeniem chroni się za murami Ravillonu w siedzibie Członków Świętej Organizacji. Poznaje Mistrzów, ich Milady i zasady panujące w Związku, w którym kobieta nie ma prawa głosu. Przeznaczenie stawia na jej drodze bezwzględnego Mistrza Walk i w krótkim czasie doświadcza co to upokorzenie, ale i przyjaźń oraz Zakazane Uczucie.

Historia opisana w Klątwie jest jedną z najpiękniejszych jakie czytałam w życiu. Zawiera wszystko to co w dobrej lekturze powinno się znaleźć: przygoda, niebezpieczeństwo, miłość, nienawiść, magia, walki na miecze i lekko wplecione elementy erotyki. Pojawiają się też sceny w pewnym stopniu brutalne. Jednak nie można patrzeć na nie pod kątem obecnego czasu i kanonów przyjętych za właściwe w naszej kulturze.
Akcja książki toczy się w innym Świecie, innym czasie i inne są wartości w nim wyznawane. Można porównać ją do naszego okresu średniowiecza, gdzie nikt nikogo po rączkach nie całował a mężczyzna brał co chciał i kobiety musiały być posłuszne.
Zapewne nie każdy czytelnik potrafi rozdzielić emocje towarzyszącej lekturze a światem realnym. Dlatego proszę, czytajcie ze zrozumieniem.

Historia jest tak niesamowita, tym bardziej że jest stworzona przez dwie debiutujace pisarki a czytając wydawałoby się, że ten misternie upleciony Świat z jego legendami, rodami szlacheckimi i nieznanymi stworami są dziełem pisarza z wieloletnim doświadczeniem i mającym kilka dzieł w swoim dorobku pisarskim.

Co mi się w tej książce podoba? Wszystko! Cała historia i duża doza poczucia humoru. Czytając śmiałam się w głos i płakałam ze sciśniętym sercem. A czytałam ją jednym tchem, jakby na wdechu będąc w transie, nie liczyła się późna godzina i miejsce byleby tylko móc uczestniczyć w tym brutalnym acz niezwykłym świecie.

Mam nadzieję, że Klątwa w przyszłości zostanie przetłumaczona na inne języki i pójdzie w Świat cieszyć oczy i wyobraźnię ludzi łaknących niebezpiecznych przygód i silnych skrajnych emocji.

Kończąc, jestem pod ogromnym wrażeniem "Klątwy Przeznaczenia". Muszę ją przeczytać ponownie, bo jeden raz to za mało i już tęsknię do ulubionych bohaterów. I oczywiście POLECAM tak gorąco jak zimny potrafi być Severo

P. S.
Niezwykle się cieszę, że powstaje kontynuacja, nie mogę się już doczekać
I druga sprawa- proszę aby Wilbura dosięgło jego chyba śpiące do tej pory Przeznaczenie. Dlaczego taki zgniły burak chodzi jeszcze po Świecie??

Informacje dodatkowe o Klątwa przeznaczenia:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-03-08
ISBN: 978-83-8083-342-5
Tytuł oryginału: Klątwa przeznaczenia
Dodał/a opinię: Justyna Witkowska

Zobacz opinie o książce Klątwa przeznaczenia

Kup książkę Klątwa przeznaczenia

Zaczęło się od dramatycznej uczty, na której doszło do publicznego upodlenia niewiasty, a teraz niedawny oprawca podejmie swą ofiarę niczym jakąś królową, samamu oddając jej hołdy i kajając się u jej stóp.

Jacy po prawdzie są Ci Związkowcy? Z pewnością nie znają dobrych manier, nie wspominając już o okazywaniu prawdziwych i szczerych uczuć