Klątwa siedmiu kościołów

Bardzo nużąca. Fabuła skupia się na losach nieudacznika K., który wstydzi się swojego pełnego imienia. Z zamiłowania wielbiciel gotyku i Średniowiecza, z wykształcenia policjant i niespełniony historyk. Jak w wielu podobnych historiach nie ma dziewczyny, właśnie stracił pracę, a w Pradze dochodzi do niewyjaśnionych morderstw, o dziwo nie na ludziach, a kościołach!. Ludzkie ofiary są tylko metaforą umierającej w nowoczesności Pragi, którą tak pokochali główni bohaterowie, w tym nasz K. Szczerze mówiąc ta książka jest szalona. Przez większość fabuły nie wiadomo o co chodzi, tłumaczenie też fatalne, nie mogłam uwierzyć, kiedy ni stąd ni zowąd pojawił się UWAGA! jednorożec, który nic nie wniósł do całej historii. Zakończenie z kolei było już zupełną abstrakcją, której się nie spodziewałam (ale zostawię Wam niespodziankę). Nie znam się na sednie powieści gotyckich, jednakże stwierdzić muszę, że autor zaszalał i doprowadził do oszołomienia czytelnika własnym umysłem. W tej książce niczego nie można być pewnym, nawet tego czy trup rzeczywiście jest trupem. Główny bohater miesza rzeczywistość ze średniowiecznymi realiami, po prostu bez żadnego przygotowania czytelnika na tok zdarzeń przenosi się umysłem do Średniowiecza. Nie polecam.

Informacje dodatkowe o Klątwa siedmiu kościołów:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7469-324-X
Dodał/a opinię: Anna_Valerious

Zobacz opinie o książce Klątwa siedmiu kościołów

Kup książkę Klątwa siedmiu kościołów