Klejnot z Bizancjum

Co łączy dynastię rzymskich jubilerów, sycylijską arystokratkę, polskiego żołnierza i młodą archeolog z Krakowa? Tego wam nie zdradzę, musicie sięgnąć po tę cudowną historię i sami się przekonać.

"Klejnot z Bizancjum"
to książka, która przenosi czytelnika do Rzymu i na Sycylię. Zachaczamy w tej podróży również o nasz wspaniały Kraków.
  Tutaj przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Poznajemy niezwykłe losy rodziny jubilerów, którzy swoim kunsztem zachwycili samych cesarzy bizantyjskich a dziś młode pokolenie Azzurrich wciąż zachwyca włoską i światową elitę.

Ambra w swoje 25urodziny, jak nakazuje rodzinna tradycja, ma zaprezentować swoją pierwszą, autorską kolekcję biżuterii. Od tego pokazu wiele zależy. Bardzo wspiera ją w tym przedsięwzięciu babcia Sveva, której historię życia poznajemy przy okazji jej przyjazdu do Rzymu. Autorka tym przenosi nas w przeszłość rodziny Azzurrich. Odkrywa przed nami krok po kroku tę niełatwą historię, z tajemnicą w tle i z zagadką zaginionego przed 500 laty klejnotu...

Od pierwszych stron książka mnie zachwyciła, porwała i jeszcze długo po zakończeniu, żyła we mnie powracając tęsknotą i pragnieniem "zakosztowania" sycylijskiego słońca jak i wędrówką uliczkami Rzymu. Świetna fabuła, bohaterowie, których nie da się nie lubić, tajemnice, włoski klimat.. czego chcieć więcej.

Polecam wam z całego serca tę książkę bo jestem pewna, że rozkocha was w sobie.

Informacje dodatkowe o Klejnot z Bizancjum:

Wydawnictwo: Lucky