Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko

Każdego ranka budzimy się z pytaniem o to, jakim będzie ten nowy dzień...? Czy jednym z wielu, czy też być może wyjątkowym? Szczęśliwym, bądź wymagającym od nas wielu trudnych decyzji i nerwowych emocji? Oczywiście, nikt nie udzieli nam tych odpowiedzi, ale oto pojawia się szansa na to, byśmy mogli sami wpłynąć na to, jakim ów dzień będzie. A o tym, jak tego dokonać, opowiada znakomita książka pt. "Klub 5 Rano . Szczęśliwy poranek zmienia wszystko", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Kampania Mediowa!

Robin Sharma - ceniony i niezwykle popularny autor psychologicznych poradników, wziął tym razem na warsztat najważniejszą porę dnia każdego z nas - poranek. To właśnie na stronach tej książki zawarł on cenną wiedzę, porady i wskazówki względem tego, jak dobrze rozpocząć nasz dzień za sprawą niezwykle prostego sposobu - wczesnego wstawania. Otóż tytułowa, piąta rano, to idealna pora na przywitanie nowego dnia, zaplanowanie kluczowych działań, zaoferowanie naszemu organizmowi czasu na wypoczynek, odstresowanie i nabranie sił do działania, tak by ten nowy dzień, a wraz z nim całe nasze życie, było udane, szczęśliwe i w pełni satysfakcjonujące. A wszystko to jest o tyleż intrygujące, iż podane nam w postaci udanego połączenia poradnika z fabularną relacją!

Jako słowo się rzekło, autor udziela nam tu ciekawych wskazówek na temat tego, jak efektywnie wykorzystywać czas poranka oraz jakie ćwiczenia i techniki mogą pomóc nam w osiągnięciu wewnętrznego spokoju, dobrego samopoczucia, dużej pewności siebie, ale też i dobrego zdrowia. I co ważne, ów naukę, wiedzę i fachową pomoc wplata tu autor w fabularną relację o spotkaniu, a dokładniej rzecz biorąc konwersację trzech postaci - bizneswoman, artysty i tajemniczego Zaklinacza Słów, którym najprawdopodobniej jest sam Robin Sharma. To właśnie poprzez ukazywanie ich życiowych dróg, przeprowadzanych zmian i odkrywanie dobrodziejstwa wczesnego wstawania, poznajemy cenną wiedzą o tym, jak czynić naszą codzienność lepszą. To odważne rozwiązanie autora, które  pewnością wyróżnia ten tytuł z szeregu innych pozycji.

To opowieść o zdrowym stylu życiu, czerpaniu energii do działania z porannego spotkania z dniem, jak i wreszcie uczeniu się dostrzegania w otaczającej nas codzienności tego, co jest piękne, dobre, pozytywne. Jednocześnie jest to również fascynująca relacja o znanym nam świecie i słynnych postaciach na polu biznesu, kultury i sportu, które same preferowały model wczesnego wstawania, uznając go publicznie za ważne źródło ich wielkich sukcesów. I to są fakty, dowody i sprawdzone informacje, które w dużej mierze potwierdzają rzetelność i skuteczność tej tytułowej metody.

Czas zadać kluczowe pytanie - czy lektura tej książki może nam naprawdę pomóc...? Otóż w mej ocenie, jak najbardziej tak! I nie mam tu na myśli tylko rzetelnego wprowadzania w nasze życie programu wczesnego wstawania, ale chociażby same dobre emocje, pozytywne nastawienie do codziennych wyzwań i poczucie, że najwięcej należy od nas, które wypełnia sobą strony tej pozycji i które to udziela się nam podczas spotkania z nią. Myślę, że można traktować ten tytuł jako swoisty przewodnik po naszym życiu, który nie wskazuje na wymyślne i skomplikowane w nim zmiany, ale bardzo proste nawyki, czynności i nastawienia, jakie to mogą nam pomóc i które są naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Książka Robina Sharmy pt. "Klub 5 Rano . Szczęśliwy poranek zmienia wszystko", to pozycja niezwykle intrygująca, zaskakująca swoją literacką formą i przede wszystkim efektywna w swojej poradnikowej ofercie, która pozwala spojrzeć nam inaczej na naszą codzienność życia, docenić każdy poranek i przynajmniej przekonać nas do tego, byśmy zechcieli rozpoczynać każdy nowy dzień nieco wcześniej. Polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

Informacje dodatkowe o Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: 5 AM Club. Own Your Morning. Elevate Your Life
Tłumaczenie: Teresa Tomczyńska
Dodał/a opinię: Uleczkaa38

Tagi: zmień życie poranek wstawanie Przebudzenie motywacja dobre życie Edukacja - język medytacja potęga poranka samorozwój

Zobacz opinie o książce Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko

Kup książkę Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko