Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788396062932
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: 5 AM Club. Own Your Morning. Elevate Your Life
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Teresa Tomczyńska

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Dobrze zacznij dzień. Odzyskaj siebie i znajdź czas dla swoich potrzeb i marzeń. Zamień „nie mogę” w MOGĘ! Wprowadź rewolucyjną poranną rutynę, dzięki której znajdziesz spokój, zmaksymalizujesz wydajność oraz zachowasz zdrowie i energię. Pobudka o 5 rano może zmienić życie na zawsze.

Robin Sharma, autor bestsellera Mnich, który sprzedał swoje Ferrari jest jednym z czołowych guru rozwoju osobistego na świecie. Jego książki sprzedały się w nakładzie 15 milionów egzemplarzy. Z rad Sharmy korzystały takie firmy jak Microsob, NASA, Nike czy FedEx. W książce Klub 5 rano Sharma przedstawia autorskie sposoby zmniejszenia stresu, poprawy koncentracji, uwolnienia kreatywności i przywrócenia równowagi między pracą a życiem osobistym. Jego metody zostały wypracowane w trakcie wielu lat praktyk z ludźmi, którzy odnieśli największe sukcesy na świecie. Teraz Sharma dzieli się swoimi spostrzeżeniami i narzędziami, opierając się na kluczowym założeniu, że wygrywanie zaczyna się o świcie.

Przyjmij nawyk wczesnego wstawania, który wielu osobom pomógł osiągnąć wspaniałe sukcesy, jednocześnie zwiększając ich poczucie szczęścia, spełnienia i sprawczości. Sharma opowiada o tym, jak ludzie sukcesu, wielcy geniusze oraz tytani biznesu zaczynają dzień. Poranna praktyka Robina Sharmy pomaga łatwo wstawać o świcie, umożliwiając spokojne wejście w dzień. Dzięki radom autora zyskujemy cenny czas na myślenie, ćwiczenia, rozwój osobisty i kreatywne działanie.

Wstąp do Klubu 5 rano i wykorzystaj każdy dzień najlepiej, jak możesz.

Tagi: zmień życie poranek wstawanie Przebudzenie motywacja dobre życie Edukacja - język medytacja potęga poranka samorozwój

Kup książkę Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Klub 5 Rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2021-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

 Każdego ranka budzimy się z pytaniem o to, jakim będzie ten nowy dzień...? Czy jednym z wielu, czy też być może wyjątkowym? Szczęśliwym, bądź wymagającym od nas wielu trudnych decyzji i nerwowych emocji? Oczywiście, nikt nie udzieli nam tych odpowiedzi, ale oto pojawia się szansa na to, byśmy mogli sami wpłynąć na to, jakim ów dzień będzie. A o tym, jak tego dokonać, opowiada znakomita książka pt. "Klub 5 Rano . Szczęśliwy poranek zmienia wszystko", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Kampania Mediowa!

 Robin Sharma - ceniony i niezwykle popularny autor psychologicznych poradników, wziął tym razem na warsztat najważniejszą porę dnia każdego z nas - poranek. To właśnie na stronach tej książki zawarł on cenną wiedzę, porady i wskazówki względem tego, jak dobrze rozpocząć nasz dzień za sprawą niezwykle prostego sposobu - wczesnego wstawania. Otóż tytułowa, piąta rano, to idealna pora na przywitanie nowego dnia, zaplanowanie kluczowych działań, zaoferowanie naszemu organizmowi czasu na wypoczynek, odstresowanie i nabranie sił do działania, tak by ten nowy dzień, a wraz z nim całe nasze życie, było udane, szczęśliwe i w pełni satysfakcjonujące. A wszystko to jest o tyleż intrygujące, iż podane nam w postaci udanego połączenia poradnika z fabularną relacją!

  Jako słowo się rzekło, autor udziela nam tu ciekawych wskazówek na temat tego, jak efektywnie wykorzystywać czas poranka oraz jakie ćwiczenia i techniki mogą pomóc nam w osiągnięciu wewnętrznego spokoju, dobrego samopoczucia, dużej pewności siebie, ale też i dobrego zdrowia. I co ważne, ów naukę, wiedzę i fachową pomoc wplata tu autor w fabularną relację o spotkaniu, a dokładniej rzecz biorąc konwersację trzech postaci - bizneswoman, artysty i tajemniczego Zaklinacza Słów, którym najprawdopodobniej jest sam Robin Sharma. To właśnie poprzez ukazywanie ich życiowych dróg, przeprowadzanych zmian i odkrywanie dobrodziejstwa wczesnego wstawania, poznajemy cenną wiedzą o tym, jak czynić naszą codzienność lepszą. To odważne rozwiązanie autora, które  pewnością wyróżnia ten tytuł z szeregu innych pozycji. 

 To opowieść o zdrowym stylu życiu, czerpaniu energii do działania z porannego spotkania z dniem, jak i wreszcie uczeniu się dostrzegania w otaczającej nas codzienności tego, co jest piękne, dobre, pozytywne. Jednocześnie jest to również fascynująca relacja o znanym nam świecie i słynnych postaciach na polu biznesu, kultury i sportu, które same preferowały model wczesnego wstawania, uznając go publicznie za ważne źródło ich wielkich sukcesów. I to są fakty, dowody i sprawdzone informacje, które w dużej mierze potwierdzają rzetelność i skuteczność tej tytułowej metody.

 Czas zadać kluczowe pytanie - czy lektura tej książki może nam naprawdę pomóc...? Otóż w mej ocenie, jak najbardziej tak! I nie mam tu na myśli tylko rzetelnego wprowadzania w nasze życie programu wczesnego wstawania, ale chociażby same dobre emocje, pozytywne nastawienie do codziennych wyzwań i poczucie, że najwięcej należy od nas, które wypełnia sobą strony tej pozycji i które to udziela się nam podczas spotkania z nią. Myślę, że można traktować ten tytuł jako swoisty przewodnik po naszym życiu, który nie wskazuje na wymyślne i skomplikowane w nim zmiany, ale bardzo proste nawyki, czynności i nastawienia, jakie to mogą nam pomóc i które są naprawdę na wyciągnięcie ręki.

 Książka Robina Sharmy pt. "Klub 5 Rano . Szczęśliwy poranek zmienia wszystko", to pozycja niezwykle intrygująca, zaskakująca swoją literacką formą i przede wszystkim efektywna w swojej poradnikowej ofercie, która pozwala spojrzeć nam inaczej na naszą codzienność życia, docenić każdy poranek i przynajmniej przekonać nas do tego, byśmy zechcieli rozpoczynać każdy nowy dzień nieco wcześniej. Polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

Link do opinii

Do tej książki podchodziłam dwa razy, najpierw po angielsku to mnie znudziła i po paru stronach odpuściłam. Drugi raz sięgnęłam po książkę po polsku i przetrwałam do końca. Ale słowo „przetrwałam” jest tutaj niestety kluczowe. Bo z jednej strony książka opowiada kilka ciekawych technik jak być każdego dnia lepszą wersją siebie i to bez nadzwyczajnego wysiłku. Ale temat prowadzący dwoje uczniów, którzy odmieniają swój los ufając intuicji, a potem odnajdując miłość za rogiem. No cholera jasna, dobry temat a taka straszna oprawa.

Ostatecznie książka pewnie wielu osobom się spodoba, a nawet wątek dwóch uczniów będzie najlepiej wspominany, jak te polskie seriale. Niby nikt ich nie lubi, ale i tak tasiemca z ukrycia ogląda spora część społeczeństwa. Zapisałam co ważniejsze dla mnie na później i to się liczy jako plus największy.

PS pamiętajcie, że nie każdy w rzeczywistości musi być porannym ptaszkiem i wstawać o 5 rano. Ja tego nie wprowadzę w życie, ale wprowadziłam pobudkę pół godziny wcześniej i rzeczywiście czuję się lepiej sama ze sobą. Więc warto przeczytać i coś do siebie dołożyć ale wszystko z głową :)

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy