Klub Julietty

Dzisiaj przedstawię Wam książkę, której ciężko mi określić gatunek literacki. Jest to mieszanka romansu erotycznego, literatury obyczajowej, a nawet thrillera. Mowa o "Klubie Julietty" Sashy Gray. Pewnie większość osób kojarzy tę autorkę, która była również aktorką znaną głównie z filmów pornograficznych. Nie jestem fanką takiego gatunku, ale za to byłam bardzo ciekawa jej twórczości literackiej, ponieważ nie była mi ona wcześniej znana. Jeśli również jesteście ciekawi jej książki, to zapraszam na recenzję!

Catherine jest studentką filmoznawstwa. Podczas wykładów, jeden z wykładowców wzbudza jej szczególnie zainteresowanie, które zaczyna podchodzić nawet pod obsesję. Catherine zwierza się z tego swojej przyjaciółce Annie, z której pomocą poznaje tajemnicze miejsce... Jest to Klub Julietty, do którego należą wpływowi ludzie oraz ważne publiczne osobowości. Realizują oni tam swoje najdziwniejsze i wyuzdane fantazje seksualne. Catherine w końcu ulega zakazanym zabawom. Niestety mają one swoje konsekwencje, ponieważ pewnego dnia znika bez śladu Anna, która nie stroniła od takich zabaw. Sytuacja ta uświadamia Catherine, jak niebezpieczne może być to miejsce... Co się stało z Anną? Czy Catherinie zdoła odnaleźć swoją przyjaciółkę, która zapadła się pod ziemię?

W książce występuje narracja pierwszoosobowa. Narratorem jest główna bohaterka, czyli Catherine. W ciekawy sposób opowiada swoją historię. Podczas czytania bardzo podobało mi się to, że zwraca się do czytelnika w drugiej osobie. Książkę czytało mi się szybko, czasami ciekawiła mnie, czasami ze względu na wiele przeróżnych i oryginalnych scenek erotycznych potrafiła zniesmaczyć. Ogólnie, styl pisania autorki przypadł mi do gustu, fabuła już średnio. Jest bardzo dużo erotycznych scenek, niektóre dzieją się w wyobraźni głównej bohaterki, niektóre na prawdę. Książka ta należy do lekkich, nie skłania do żadnej refleksji i nie daje do myślenia, ale za to można się przy niej zrelaksować i zabić czas.

"Klub Julietty" Niestety nie była to najlepszą ani jedną z lepszych książek, jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Była raczej przeciętna, ale za to idealnie sprawdziła się podczas mojej sześciogodzinnej podróży na wakacje. Dzięki niej szybko minął mi ten czas, bo mimo wielu scenek, które potrafią zniesmaczyć, książkę tę czyta się szybko i nie trzeba zbytnio przy tym myśleć. Tak więc bardzo polecam ją na długą podróż.

Informacje dodatkowe o Klub Julietty:

Wydawnictwo: Albatros