Kobieta z sąsiedztwa

Lucy, od jakiegoś czasu wiedzie spokojne i monotonne życie. Kochający mąż, praca nauczycielki plus przepiękny dom na osiedlu Mullberry Avenue, to jak spełnienie marzeń. Niby ma wszystko, a jednak do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka...
Pewnego dnia kilka domów dalej wprowadza się Amber Young była pogodynka, gwiazda telewizji, która już na zawsze zmieni życie Lucy
Kobiety szybko się zaprzyjaźniają, a wtedy Ameber odkrywa druzgocąca tajemnice: ma stalkera, który nie odpuszcza i wciąż prześladuje swoją ofiarę.
Lucy za wszelką cenę pragnie chronić Amber.Proponuje jej wspólne zamieszkanie.
Odtąd życie Lucy już nigdy nie będzie takie jak dawniej.
~"KOBIETA Z SĄSIEDZTWA" Sue Watson to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z autorką dlatego będąc już jakiś czas po lekturze, śmiało stwierdzam iż jest to spokojny thriller psychologiczny, który czyta się wręcz ekspresowo, powiedziałabym nawet iż z wielką przyjemnością.
Autorka z wielką starannością, wykreowała świetne przerysowane postacie psychologiczne z zachowaniami wręcz irracjonalnymi przez co cała historia zyskała pazura.
Główna bohaterka Lucy - to kobieta dość infantylna, naiwna, momentami z zachowaniem wręcz irracjonalnymi przez co większości z was nie przypadnie do gustu.Mi jednak jej surrealistyczne zachowanie, styl bycia, działania, momentami nawet poprawiał humor co było dość ciekawym doznaniem przy tego typu historiach. Zresztą sami musicie to ocenić bo ja nie puszczę pary z ust(jednorożce wygrały)
Reasumując "Kobieta z sąsiedztwa" to typowa powieść z wolno rozgrywająca się akcją, z gatunku domestic noir, gdzie już po kilku stronach, głębszym poznaniu bohaterów jesteśmy w stanie przewidzieć niektóre zdarzenia co nie psuje odbioru całość jak i spektakularnego finału.
Pomimo tego, że brakowało mi momentami dusznego klimatu, ciągłego napięcia to jednak główny wątek toksycznej przyjaźni, połączony z ogromną ilością intryg, tajemnic, manipulacji, gry pozorów, emocji, nie pozwoliły zbyt szybko ujawnić prawdziwego prześladowcy.
Jako fanka thrillerów serdecznie polecam! J.K.

Informacje dodatkowe o Kobieta z sąsiedztwa:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 9788381958219
Tytuł oryginału: The Woman Next Door
Dodał/a opinię: zaczytanamatka_z

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Kobieta z sąsiedztwa

Kup książkę Kobieta z sąsiedztwa

Ludzie toczą grę pozorów. Nigdy nie wiemy, co dzieje się za zaciągniętymi zasłonami.

Nawet różowawy jedwab, choćby i kupiony w Paryżu, nie zrobi z ryżego owsa ryżu w stylu Amber, wiec z rezygnacją zdjęłam szlafrok i odwiesiłam go na haczyku.

Idealna randka
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Idealna randka

Nowy thriller psychologiczny autorki ,,Naszych małych kłamstw" Całe życie czekała na mężczyznę takiego, jak Alex. Ale on też czekał. A kiedy już ją zdobędzie...

Nasze małe kłamstwa
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Nasze małe kłamstwa

Thriller psychologiczny o idealnym życiu. I perfekcyjnych kłamstwach. Jak daleko się posuniesz, by chronić swoje idealne życie? Życie Marianne...