Kolekcjoner motyli

"Nostalgia Anioła", "Milczenie Owiec", "Kolekcjoner" (Kiss the Girls)... opowieści o psychopatycznych mordercach, wyrachowanych socjopatach, niewinnych ofiarach... Kanon literatury i filmu. I tutaj pojawia się Dot Hutchinson, z nową serią zapoczątkowaną świetnym "Kolekcjonerem motyli".

"Niektórzy ludzie nie potrafią się podnieść po traumie. Inni składają do kupy popękane kawałki, nie zwracając uwagi na ostre krawędzie".

Ten cytat idealnie oddaje bohaterkę powieści znaną jako Maya. Niezwykle silną dziewczynę, z którą los nie obszedł się w najmniejszym stopniu łaskawie. Po trudnym dzieciństwie trafia do Ogrodu, by dojrzewając przeżywać traumę. Jednak mimo koszmaru w jakim przyszło jej się znaleźć, odnajduje w sobie siłę by zająć się innymi mieszkankami, ostatecznie osoba niepotrafiąca kochać odnajduje uczucia w najmniej spodziewanych okolicznościach.

Śmierć, gwałt, odizolowanie są na porządku dziennym. Ogrodnik buduje dla swoich Motyli niesamowitą przestrzeń, która staje się ich grobem. Opowieść snuta przez jedną z ocalałych dziewcząt jest bardzo dobrze skonstruowana. Nie podano nam wszystkiego na tacy, możemy się domyślać, być wodzeni za nos, dziwić się i krzywić z bólu.

Jest tutaj wiele barwnych postaci, do których się przywiązujemy, cierpimy gdy odchodzą i jest On. Główny sprawca, którego się nienawidzi ale momentami też współczuje. Bo to bohater, który rani ale którego również boli cierpienie jego "okazów", który ma tak duży problem, że nie rozumie jak wielki ból sprawia innym swoim zwyrodniałym zachowaniem.

Powieść jest napisana bardzo realnie, czytelnik może sobie wyobrazić, że takie czyny mogłyby mieć miejsce i dzięki temu zabiegowi jest coraz bardziej przerażony. Wątek psychologiczny (zachowania zamkniętej latami dziewczyny, strach przed rzeczywistością po życiu w ogrodzie, piętno w postaci wytatuowanego motyla...) jest fantastycznie opisany. Bardzo lubię nietypowe thrillery i "Kolekcjoner motyli" mnie nie zawiódł. Napięcie nie jest budowane jak w większości powieści tego gatunku, historia wręcz snuje się powoli, i właśnie dlatego jest tak zaskakująca i przerażająca. Bo jak można z takim spokojem opowiedzieć o piekle?

Więcej na http://mybooksandpoetry.blogspot.com/

Informacje dodatkowe o Kolekcjoner motyli:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-06-14
Tytuł oryginału: Butterfly Garden
Dodał/a opinię: Ewa Mroczkowska

Zobacz opinie o książce Kolekcjoner motyli

Kup książkę Kolekcjoner motyli

Butterfly Garden
Dot Hutchison0
Okładka ksiązki - Butterfly Garden

Tuż obok pewnej odosobnionej posiadłości leży przepiękny ogród. Żyje w nim grupa porwanych, młodych kobiet, których skórę pokryto tatuażami, tak by...

Krwawe róże
Dot Hutchison0
Okładka ksiązki - Krwawe róże

Drugi tom bestsellerowego KOLEKCJONERA MOTYLI Cztery miesiące po eksplozji w Ogrodzie, w którym przetrzymywano młode kobiety nazywane Motylami, agenci...