Królestwo mostu

Tom 1 cyklu Królestwo Mostu

Księżniczka Lara od dziecka była szkolona na szpiega. Życiowym celem jej, bądź którejś z jej sióstr, miało być dostanie się do wrogiego królestwa, uwiedzenie jego władcy, a następnie wybawienie swojego ludu z nędzy i głodu, poprzez przejęcie mostu. Mostu, który jest najważniejszym miejscem handlu i gospodarki.
Kiedy dziewczyna udaje się na terytorium wroga, ma wpojone okropne informacje na temat tego miejsca i jego władcy.
Ale czy wszystko, co mówiono jej w dzieciństwie, jest prawdą?
Zacznę od tego, że tą książkę czytało się naprawdę przyjemnie! Była lekka i z dużą ilością akcji, która momentami zaskakiwała.
Ale po tylu zachwytach na temat tej powieści, trochę się zawiodłam.
Osobiście uważam, że przez to, iż jest kierowana do młodzieży, sporo jej to odbiera. Chciałabym poczytać więcej o polityce, dowiedzieć się o innych królestwach, o których wiemy tylko tyle, że dwie główne krainy prowadziły z nimi wojnę. Dodatkowo nie przeszkadzałoby mi, gdyby różnego rodzaju akcje albo bitwy, były przedstawione i opisane dłużej i "barwniej".
A jeżeli chodzi o wątek romantyczny, na temat którego słyszałam tyle super opinii...
Jak dla mnie, jest to po prostu typowy związek romantyczny hate-love, który można opisać w następujący sposób (może być to spoiler, dlatego będzie w nawiasie i to zaznaczam!):

(Najpierw się nienawidzą, potem zaczynają coś czuć, są oczywiście wzloty i upadki w relacji, potem następuje zbliżenie i wyznanie miłości od jednej ze stron, kiedy druga śpi, potem chwilę jest idealnie, a na koniec jedna strona nienawidzi drugiej.
No i obstawiam, że w drugim tomie to wszystko się naprawi.)

Więc jakby, to jest ten nieszablonowy związek w literaturze?
Przez opinie większości osób nastawiłam się na coś mega. Ta książka nie była zła i na pewno przeczytam kolejny tom. Ale według mnie, mogła być o wiele lepsza.
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe o Królestwo mostu:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2020-01-15
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: The bridge kingdom
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Dodał/a opinię: Julka2021

Zobacz opinie o książce Królestwo mostu

Kup książkę Królestwo mostu

Pozłacany wąż
Danielle L. Jensen0
Okładka ksiązki - Pozłacany wąż

ICH BITWY ZAKOŃCZYŁY SIĘ ZWYCIĘSTWEM Lidia powraca do Mudaire, by zacząć naukę w świątyni uzdrowicieli. Jednak zamiast walczyć o ocalenie życia, jest...

Waleczna czarownica
Danielle L. Jensen0
Okładka ksiązki - Waleczna czarownica

Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając...