Królowa niczego

Tom 3 cyklu Okrutny książę

Mimo tego, że Jude została Najwyższą Królową Elfów, musi przebywać na wygnaniu. Szuka sposobu, aby wrócić do magicznego świata i odpłacić Cardanowi za to, co zrobił.
Okazją do tego jest jest prośba pomocy Taryn, która ma poważne kłopoty. Jude musi wkraść się do pałacu jako swoja siostra, żeby złożyć zeznania w sprawie morderstwa.
W królestwie natomiast następują przygotowania do wojny. Lecz przez splot przypadków i niedomówień Jude trafia do obozu wroga. Czy uda jej się poznać taktykę przeciwników i uratować męża?
Strasznie się zawiodłam, ponieważ pokochałam 2 tom tej historii i myślałam, że ten będzie równie wspaniały. Niestety się przeliczyłam. Według mnie tą książkę ratują tylko Jude i Cardan oraz wspaniałe cytaty. Naprawdę nie zliczę, ile mam znaczników w tej powieści.
Ale sama akcja z wężem...
Ja czytając to, czułam się, jak przy czytaniu słabego opowiadania na Wattpadzie. To wszystko wydawało mi się tak abstrakcyjne, że nie mogłam uwierzyć w to, że coś takiego mogło się wydarzyć nawet w książce fantastycznej.
Jednak najbardziej zawiodło mnie zakończenie.
W głębi serca chciałam, żeby tak skończyła się relacja Jude i Cardana. Ale nie powinna się tak kończyć. Ten happy end według mnie psuje tych bohaterów i to, jak autorka tworzyła ich przez 3 książki. To zakończenie nie jest dla mnie w żadnym stopniu satysfakcjonujące. Ich relacja powinna się według mnie skończyć podobnie do tej, którą miała główna "para" w "Królestwie kanciarzy". To zakończenie złamało by mi serce, ale bym je doceniła i nie zepsuło by ono mojego patrzenia na tych bohaterów.
Ocena: 6/10

Tytuł oryginału: The Queen of Nothing
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Dodał/a opinię: Julka2021

Tagi: dla młodzieży

Zobacz opinie o książce Królowa niczego

Kup książkę Królowa niczego

Każda władza to przekleństwo (...) Najgorsi z nas zrobią wszystko, żeby ją zdobyć, a ci, którzy najlepiej by ją sprawowali, nie chcą takiego brzemienia. To jednak nie znaczy, że mogą bez końca unikać odpowiedzialności.

Liście odrastają na winorośli, ale to nie te same liście. Stłuczone orzechy nie wracają do swoich skorup. Nieczęsto się zdarza, że dziewczyny, na które kiedyś rzucono czar, budzą się nagle pewnego ranka i postanawiają wszystko odpuścić nieludzkiej byłej narzeczonej.

The Darkest Part of the Forest
Holly Black 0
Okładka ksiązki - The Darkest Part of the Forest

Children can have a cruel, absolute sense of justice. Children can kill a monster and feel quite proud of themselves. A girl can look at her brother and...

Elfy ziemi i powietrza. Serce trolla
Holly Black0
Okładka ksiązki - Elfy ziemi i powietrza. Serce trolla

"Elfy ziemi i powietrza. Serce trolla" Holly Black. Tom drugi serii "Elfy ziemi i powietrza". Świat siedemnastoletniej Val wali się w gruzy, gdy dziewczyna...