Kryształowi. Łatwy hajs

Tom 2 cyklu Kryształowi

Nadal jesteśmy w Poznaniu i jego okolicach. Już wszyscy wiedzą, że Paweł Dobrogowski ,,Driver" jest kryształowym. Teraz już oficjalnie prowadzi sprawę kolejnego umoczonego policjanta Piotra Świątka pseudonim ,,Łysy". Łysy to bezwzględny człowiek, dla którego najważniejsze jest to żeby jego korzyści były na pierwszym miejscu bez względu czego się dotyka. Oprócz pracy w policji zbiera haracze od właścicieli klubów go-go. Wiadomo o jakie kluby chodzi i co dzieje się na zapleczach tych przybytków. Jeżeli taki właściciel odmówi zapłaty, Łysy w majestacie prawa zamyka lokal i tak ustawia dowody, że delikwent marnie kończy. Jest jednak jeden klub, który omija szerokim łukiem. Chodzą słuchy, że jest jego tajnym współwłaścicielem. A w tymże klubie kobiety, sex i narkotyki są na porządku dziennym.

Kiedy na trop Łysego wpada Driver wszystko zaczyna się sypać. Kryształowy znów prowadzi niebezpieczne śledztwo, które może się źle skończyć dla niego samego. Tym bardziej że dochodzą do niego informacje, iż ktoś pod nim też kopie dołki. Robi się niebezpiecznie i tak naprawdę nikt nie wie komu może ufać.

Znów mamy książkę przesiąkniętą testosteronem i sexem. Akcja rozpoczyna się na samym początku i z każdą kolejną kartką przyspiesza. Zakończenie wyjaśnia część wątków i zwiastuje kolejną część serii.

Autorka pokazuje jak brutalny jest świat policji, gangsterów walczących o swoje rejony i wpływy. Tu nie ma miejsca na spokojne i delikatne rozmowy. Tu ważne jest kto jest silniejszy, kto ma większą władzę i pieniądze. Bo tylko Ci są w stanie utrzymać się na powierzchni. Dlatego gangsterka ma na swoich usługach policję, która ma dbać o ich bezpieczeństwo. Oczywisty jest fakt, że każda ze stron czerpie swoje profity z takiego układu.

Po raz kolejny odczuwałam, że to co czytam jest realistycznym obrazem świata, który jest obcy dla zwykłego szarego człowieka takiego jak ja. Joanna Opiat-Bojarska doskonale nam pokazuje ten zakazany świat, w którym króluje przemoc, sex, narkotyki i pieniądz.

,,Łatwy hajs" kończy się tak, że czytelnik wie iż trzecia część będzie kręcić się wkoło Drivera. Strasznie jestem ciekawa co też czeka naszego przystojnego kryształowego chłopca. Wam polecam druga część a ja zabieram się za ostatnią.

Informacje dodatkowe o Kryształowi. Łatwy hajs:

Kup książkę Kryształowi. Łatwy hajs

Blogostan
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Blogostan

Kiedy Internet staje się narzędziem manipulacji i nadużyć… Dla Sylwii ucieczką od problemów: chłopaka myślącego tylko o zabawie, szefa zalegającego...

Kryształowi. Tom 3. Polowanie
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi. Tom 3. Polowanie

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver - outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z...