Quantcast

Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller

Tom 2 cyklu Kryszta這wi

Ocena: 5 (8 g這s闚)

"Z造 pies wtr帷i mnie do wi瞛ienia tylko dlatego, 瞠 nie chcia貫m zap豉ci mu haraczu". Na portalu spo貫czno軼iowym pojawia si post znanego judoki wzywaj帷y do bojkotu policjanta. Podane zostaj dane osobowe funkcjonariusza. Sprawa trafia na biurko Drivera, fusza BSWP. Odwiedza on judok i dowiaduje si, 瞠 fusz o pseudonimie ㄊsy wymusza od w豉軼icieli klubów go-go kas za ochron. Tym, którzy nie chc p豉c, daje gorzk lekcj pokory: zamyka ich kluby, a w豉軼icieli zgarnia do paki. Driver musi sprawdzi, czy oskar瞠nia maj w sobie ziarno prawdy, czy s jedynie zemst rozgoryczonego cwaniaka. Zw豉szcza, 瞠 ㄊsy jest cz這nkiem zespo逝 砰cie i Zdrowie, i zajmuje si monitorowaniem nocnych klubów i agencji towarzyskich. Kto go ewidentnie wodzi za nos, pytanie tylko kto?

Tagi: Thrillery i suspens

Kup ksi捫k Kryszta這wi. ζtwy hajs

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Kryszta這wi. ζtwy hajs

Avatar u篡tkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-07-14,

Uwielbiam seri Kryszta這wi i zdecydowanie druga cz窷 podoba豉 mi si jeszcze bardziej ni pierwsza i jest jeszcze mocniejsza i brutalniejsza. Je郵i jeste軼ie fanami takich kryminaów, które pokazuj jak jest naprawd, to na pewno si nie rozczarujecie! Tutaj wszystko kr璚i si w oko這 skorumpowanej policji, pe軟o przemocy, ostrego j瞛yka, seksu i oczywi軼ie kasy. Wszystko tylko za to, 瞠by mie pozycj i co dla siebie. Jak daleko mo積a si posun望?

Ksi捫ka mo瞠 szokowa i zdecydowanie nie jest ona dla osób, które nie lubi ostrego j瞛yka w powie軼iach. Tutaj jest mnóstwo przekle雟tw, przemocy i przekr皻ów. W ksi捫ce te ca造 czas co si dzieje i podczas jej czytania na pewno nie b璠ziecie si ani troch nudzili. Bohaterowie s 鈍ietnie wykreowani, a akcja nie zwalnia tempa przez to ponad 400 stron! W tej cz窷ci wszystko kr璚i si w oko這 policjanta, który tytu這wy 豉twy hajs zdobywa na .... klubach go-go! Uwierzcie mi, podczas jej czytanie nie b璠ziecie si nawet przez chwil nudzili! Ja ju wyczekuje na trzeci tom Kryszta這wych i jestem ciekawa co tym razem przygotuje dla nas autorka!

„Kryminalni. ζtwy hajs”, czyli ostra jazda bez trzymanki po raz drugi! Wszyscy wiemy, 瞠 gdy w momencie, w którym autor decyduje si na napisanie serii ksi捫ek, to utrzymanie wysokiego poziomu cz窷ci pierwszej, to nie lada sztuka. Udaje si to nielicznym i zdecydowanie Joanna Opiat-Bojarska do tego grona si zalicza. Druga cz窷 cyklu Kryszta這wi jest bardzo dobra i nie jestem w stanie wybra, która z tych dwóch ksi捫ek podoba豉 mi si bardziej! Mo瞠 przy trzeciej cz窷ci mi si to uda (czekam, czekam bardzo gor帷o), lecz teraz temu zadaniu nie podo豉m.

My郵eli軼ie, 瞠 brudy w polskiej policji dotycz tylko tematu narkotyków? Musz Was rozczarowa, tym razem wejdziemy w 鈍iat, w którym to seks rz康zi 鈍iatem. A je郵i powi捫emy seks z brudnymi interesami, to co nam wyjdzie? Przeczytajcie, to si dowiecie. W tej cz窷ci przed Driverem – Paw貫m Dobrogowskim postawione b璠zie nowe zadanie, tym razem b璠zie musia zweryfikowa wiarygodno嗆 informacji podanej przez 鈍iadka. Na celowniku Drivera znajdzie si policjant o pseudonimie ㄊsy, który na co dzie za kratki wsadza z造ch ludzi, a po pracy jest królem 鈍iata klubów go-go. ㄊsy jest bezwzgl璠ny, dol musi zap豉ci ka盥y w豉軼iciel klubu go-go, inaczej nasz policjant wsadzi go do paki. Taki to potrafi si ustawi, prawda? Czy kryszta這wy outsider z konieczno軼i i policjant z krwi i ko軼i Driver tym razem oka瞠 si bardziej przebieg造 ni jego przeciwnik?

Czy w naszym 鈍iecie s jeszcze prawdziwi policjanci, czy otaczaj nas ju tylko sami skorumpowani gliniarze? Takie pytanie mo瞠my sobie ponownie postawi podczas czytania „ζtwego hajsu”. Tym razem wkroczymy w 鈍iat seks biznesu, klubów go-go oraz darkroomów dla bardziej wymagaj帷ych klientów. B璠zie ponownie brutalnie, brawurowo i ostro. Autorka przyzwyczai豉 nas ju, 瞠 nie przebiera w s這wach i ponownie na pewno nie spodoba si ka盥emu. Nie b璠zie tu zb璠nych opisów i gadki szmatko o niczym, dostaniemy konkret i to si bardzo chwali. Prawda na temat polskiej policji ponownie zostanie pokazana i a post瘼owanie niektórych policjantów dalekie jest od bycia wzorem do na郵adowania. Oprócz tego dostaniemy tak瞠 obraz ludzkiej psychiki w obliczu zagro瞠nia, zobaczymy, jak daleko mo瞠 posun望 si cz這wiek, by uzyska upragniony cel. Nie b璠zie tu mowy o nudzie, ca造 czas b璠ziemy w napi璚iu obserwowa, kto b璠zie gór — Driver czy mo瞠 ㄊsy? A zako鎍zenie! Dos這wnie, gdy przeczyta豉m ostatni stron, to zaraz musia豉m si wróci na jej pocz徠ek, bo wydarzenia tu opisane zmrozi造 mi krew w 篡豉ch. Tak nie mo積a ko鎍zy ksi捫ki! A si boj, co dla naszych bohaterów przygotowa豉 autorka w ostatniej cz窷ci. Boje si i jednocze郾ie nie mog si jej doczeka! Polecam.

Avatar u篡tkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-06-23, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Psy broni swojego terenu atakuj帷. Mimo, 瞠 udomowione, to przecie zwierz皻a drapie積e. Podgryzaj, wygryzaj, zagryzaj. Czy podobnie sprawa ma si w polskiej policji? Mam nadziej, 瞠 ksi捫ka "Kryszta這wi. ζtwy hajs", cho troch przejaskrawia jej obraz, w przeciwnym razie strze盧ie si i policjanci, i obywatele.

Skorumpowani policjanci, którzy dla pieni璠zy, seksu i uk豉dów zrobi wszystko. Jedyn kontrol jest wewn皻rzne biuro, policja w policji, zwani kryszta這wymi. Tylko kto kontroluje kontroluj帷ych? Granic mi璠zy uczciwo軼i, a bezprawiem przekroczy jest nadspodziewanie 豉two. Czasem dla wy窺zego celu, cz窷ciej dla w豉snych korzy軼i.

Pies na psy, "Driver", Pawe Dobrogowski, weryfikuj帷 zg這szenie, trafia na godnego przeciwnika. "ㄊsy", policjant podejrzany o rz康zenie w lokalnym pornobiznesie, wymuszanie haraczy i eliminowanie konkurencji, wydaje si by nie do ruszenia. Czy ideali軼ie "Driverowi" uda znale潭 si na niego haka? I czy sam nie wpadnie w do貫k wykopany przez kogo innego?

To druga cz窷 serii bardzo brutalnie i dosadnie, j瞛ykiem pe軟ym wulgaryzmów, przedstawiaj帷ej sytuacj w szeregach polskiej policji. Szokuj帷a. Bez tematów tabu. Rewelacyjna.

Avatar u篡tkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-05-31, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

"Kryszta這wi. ζtwy hajs" to druga cz窷 cyklu autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej opowiadaj帷y o realiach funkcjonowania polskiej policji. Brudne interesy, powi您ania z przest瘼cami, seks i ostry j瞛yk to motory nap璠owe w przypadku tej historii. Tym razem gównym bohaterem zostaje ㄊsy, policjant s造n帷y z wielu sukcesów w wydziale do walki z przest瘼czo軼i przeciwko 篡ciu i  zdrowiu. Jego wiarygodno嗆 zostaje zachwiana a 鈍iadek twierdzi, 瞠 ㄊsy du穎 wi璚ej energii po篡tkuje na prac gangstera ni policjanta. Podobno jest on królem 鈍iata klubów go-go i rz康zi w nim niepodzielnie. Znany nam z 1 cz窷ci cyklu Pawe Dobrogowski, pseudonim Driver, staje przed zadaniem zweryfikowania wiarygodno軼i informacji przekazanej przez 鈍iadka. Czy nieugi皻y i znany z ostrego dzia豉nia policjant oka瞠 si sprawniejszy ni przeciwnik ? Zach璚am aby軼ie przekojnali si osobi軼ie.

Autorka po raz drugi wprowadzi豉 mnie w brutalny i bezwzgl璠ny 鈍iat policyjnych dzia豉 i rozbudzi豉 moj ciekawo嗆 do granic mo磧iwo軼i. Druga cz窷 w pe軟i dotrzymuje kroku tej pierwszej i daje nadziej na ciekaw kontynuacj losów znanych nam bohaterów. "ζtwy hajs" to jednak nie tylko opowie嗆 o ciemnej stronie polskiej policji ale równie doskonale studium ludzkiej psychiki w obliczu zagro瞠nia. Dowiadujemy si jak daleko posunie si cz這wiek aby zachowa dobre imi, uzyska awans lub utrzyma dotychczasow posad. Przekonamy si, 瞠 nie wszyscy policjanci to skorumpowani i bezwzgl璠ni ludzie nieczuli na krzywd innych ale równie dowiemy si, 瞠 nie zawsze bycie "tym dobrym" ma szcz窷liwe zako鎍zenie. Serdecznie polecam Wam najnowsz ksi捫ka Joanny Opiat-Bojarskiej i z niecierpliwo軼i czekam na kontynuacj.

Inne ksi捫ki autora
S這dkich sn闚, Anno
Joanna Opiat-Bojarska0
Ok豉dka ksi您ki - S這dkich sn闚, Anno

Anna Rogozi雟ka jest trzydziestoparoletni, atrakcyjn i bardzo ambitn dziennikark TV. Kiedy wpada na trop afery lekarskiej, robi wszystko, aby odkry...

Gra o wszystko
Joanna Opiat-Bojarska0
Ok豉dka ksi您ki - Gra o wszystko

M這da kobieta zostaje odnaleziona martwa we w豉snym mieszkaniu. Obfite kszta速y ofiary i suto zastawiony stó rodz wiele pyta, jednak policja...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Zagadka czarnego psa