Kryształowi. Łatwy hajs

Tom 2 cyklu Kryształowi

"Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu". Na portalu społecznościowym pojawia się post znanego judoki wzywający do bojkotu policjanta. Podane zostają dane osobowe funkcjonariusza. Sprawa trafia na biurko Drivera, fusza BSWP. Odwiedza on judokę i dowiaduje się, że fusz o pseudonimie Łysy wymusza od właścicieli klubów go-go kasę za ochronę. Tym, którzy nie chcą płac, daje gorzką lekcję pokory: zamyka ich kluby, a właścicieli zgarnia do paki. Driver musi sprawdzić, czy oskarżenia mają w sobie ziarno prawdy, czy są jedynie zemstą rozgoryczonego cwaniaka. Zwłaszcza, że Łysy jest członkiem zespołu Życie i Zdrowie, i zajmuje się monitorowaniem nocnych klubów i agencji towarzyskich. Ktoś go ewidentnie wodzi za nos, pytanie tylko kto?

Informacje dodatkowe o Kryształowi. Łatwy hajs:

Kryształowi. Łatwy hajs - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2022-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Kryminał/sensacja ,

Nadal jesteśmy w Poznaniu i jego okolicach. Już wszyscy wiedzą, że Paweł Dobrogowski ,,Driver" jest kryształowym. Teraz już oficjalnie prowadzi sprawę kolejnego umoczonego policjanta Piotra Świątka pseudonim ,,Łysy". Łysy to bezwzględny człowiek, dla którego najważniejsze jest to żeby jego korzyści były na pierwszym miejscu bez względu czego się dotyka. Oprócz pracy w policji zbiera haracze od właścicieli klubów go-go. Wiadomo o jakie kluby chodzi i co dzieje się na zapleczach tych przybytków. Jeżeli taki właściciel odmówi zapłaty, Łysy w majestacie prawa zamyka lokal i tak ustawia dowody, że delikwent marnie kończy. Jest jednak jeden klub, który omija szerokim łukiem. Chodzą słuchy, że jest jego tajnym współwłaścicielem. A w tymże klubie kobiety, sex i narkotyki są na porządku dziennym.

Kiedy na trop Łysego wpada Driver wszystko zaczyna się sypać. Kryształowy znów prowadzi niebezpieczne śledztwo, które może się źle skończyć dla niego samego. Tym bardziej że dochodzą do niego informacje, iż ktoś pod nim też kopie dołki. Robi się niebezpiecznie i tak naprawdę nikt nie wie komu może ufać.

Znów mamy książkę przesiąkniętą testosteronem i sexem. Akcja rozpoczyna się na samym początku i z każdą kolejną kartką przyspiesza. Zakończenie wyjaśnia część wątków i zwiastuje kolejną część serii.

Autorka pokazuje jak brutalny jest świat policji, gangsterów walczących o swoje rejony i wpływy. Tu nie ma miejsca na spokojne i delikatne rozmowy. Tu ważne jest kto jest silniejszy, kto ma większą władzę i pieniądze. Bo tylko Ci są w stanie utrzymać się na powierzchni. Dlatego gangsterka ma na swoich usługach policję, która ma dbać o ich bezpieczeństwo. Oczywisty jest fakt, że każda ze stron czerpie swoje profity z takiego układu.

Po raz kolejny odczuwałam, że to co czytam jest realistycznym obrazem świata, który jest obcy dla zwykłego szarego człowieka takiego jak ja. Joanna Opiat-Bojarska doskonale nam pokazuje ten zakazany świat, w którym króluje przemoc, sex, narkotyki i pieniądz.

,,Łatwy hajs" kończy się tak, że czytelnik wie iż trzecia część będzie kręcić się wkoło Drivera. Strasznie jestem ciekawa co też czeka naszego przystojnego kryształowego chłopca. Wam polecam druga część a ja zabieram się za ostatnią.

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-07-14,

Uwielbiam serię Kryształowi i zdecydowanie druga część podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza i jest jeszcze mocniejsza i brutalniejsza. Jeśli jesteście fanami takich kryminałów, które pokazują jak jest naprawdę, to na pewno się nie rozczarujecie! Tutaj wszystko kręci się w około skorumpowanej policji, pełno przemocy, ostrego języka, seksu i oczywiście kasy. Wszystko tylko za to, żeby mieć pozycję i coś dla siebie. Jak daleko można się posunąć?

Książka może szokować i zdecydowanie nie jest ona dla osób, które nie lubią ostrego języka w powieściach. Tutaj jest mnóstwo przekleństw, przemocy i przekrętów. W książce też cały czas coś się dzieje i podczas jej czytania na pewno nie będziecie się ani trochę nudzili. Bohaterowie są świetnie wykreowani, a akcja nie zwalnia tempa przez to ponad 400 stron! W tej części wszystko kręci się w około policjanta, który tytułowy łatwy hajs zdobywa na .... klubach go-go! Uwierzcie mi, podczas jej czytanie nie będziecie się nawet przez chwilę nudzili! Ja już wyczekuje na trzeci tom Kryształowych i jestem ciekawa co tym razem przygotuje dla nas autorka!

„Kryminalni. Łatwy hajs”, czyli ostra jazda bez trzymanki po raz drugi! Wszyscy wiemy, że gdy w momencie, w którym autor decyduje się na napisanie serii książek, to utrzymanie wysokiego poziomu części pierwszej, to nie lada sztuka. Udaje się to nielicznym i zdecydowanie Joanna Opiat-Bojarska do tego grona się zalicza. Druga część cyklu Kryształowi jest bardzo dobra i nie jestem w stanie wybrać, która z tych dwóch książek podobała mi się bardziej! Może przy trzeciej części mi się to uda (czekam, czekam bardzo gorąco), lecz teraz temu zadaniu nie podołam.

Myśleliście, że brudy w polskiej policji dotyczą tylko tematu narkotyków? Muszę Was rozczarować, tym razem wejdziemy w świat, w którym to seks rządzi światem. A jeśli powiążemy seks z brudnymi interesami, to co nam wyjdzie? Przeczytajcie, to się dowiecie. W tej części przed Driverem – Pawłem Dobrogowskim postawione będzie nowe zadanie, tym razem będzie musiał zweryfikować wiarygodność informacji podanej przez świadka. Na celowniku Drivera znajdzie się policjant o pseudonimie Łysy, który na co dzień za kratki wsadza złych ludzi, a po pracy jest królem świata klubów go-go. Łysy jest bezwzględny, dolę musi zapłacić każdy właściciel klubu go-go, inaczej nasz policjant wsadzi go do paki. Taki to potrafi się ustawić, prawda? Czy kryształowy outsider z konieczności i policjant z krwi i kości Driver tym razem okaże się bardziej przebiegły niż jego przeciwnik?

Czy w naszym świecie są jeszcze prawdziwi policjanci, czy otaczają nas już tylko sami skorumpowani gliniarze? Takie pytanie możemy sobie ponownie postawić podczas czytania „Łatwego hajsu”. Tym razem wkroczymy w świat seks biznesu, klubów go-go oraz darkroomów dla bardziej wymagających klientów. Będzie ponownie brutalnie, brawurowo i ostro. Autorka przyzwyczaiła nas już, że nie przebiera w słowach i ponownie na pewno nie spodoba się każdemu. Nie będzie tu zbędnych opisów i gadki szmatko o niczym, dostaniemy konkret i to się bardzo chwali. Prawda na temat polskiej policji ponownie zostanie pokazana i a postępowanie niektórych policjantów dalekie jest od bycia wzorem do naśladowania. Oprócz tego dostaniemy także obraz ludzkiej psychiki w obliczu zagrożenia, zobaczymy, jak daleko może posunąć się człowiek, by uzyskać upragniony cel. Nie będzie tu mowy o nudzie, cały czas będziemy w napięciu obserwować, kto będzie górą — Driver czy może Łysy? A zakończenie! Dosłownie, gdy przeczytałam ostatnią stronę, to zaraz musiałam się wrócić na jej początek, bo wydarzenia tu opisane zmroziły mi krew w żyłach. Tak nie można kończyć książki! Aż się boję, co dla naszych bohaterów przygotowała autorka w ostatniej części. Boje się i jednocześnie nie mogę się jej doczekać! Polecam.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Psy bronią swojego terenu atakując. Mimo, że udomowione, to przecież zwierzęta drapieżne. Podgryzają, wygryzają, zagryzają. Czy podobnie sprawa ma się w polskiej policji? Mam nadzieję, że książka "Kryształowi. Łatwy hajs", choć trochę przejaskrawia jej obraz, w przeciwnym razie strzeżcie się i policjanci, i obywatele.

Skorumpowani policjanci, którzy dla pieniędzy, seksu i układów zrobią wszystko. Jedyną kontrolą jest wewnętrzne biuro, policja w policji, zwani kryształowymi. Tylko kto kontroluje kontrolujących? Granicę między uczciwością, a bezprawiem przekroczyć jest nadspodziewanie łatwo. Czasem dla wyższego celu, częściej dla własnych korzyści.

Pies na psy, "Driver", Paweł Dobrogowski, weryfikując zgłoszenie, trafia na godnego przeciwnika. "Łysy", policjant podejrzany o rządzenie w lokalnym pornobiznesie, wymuszanie haraczy i eliminowanie konkurencji, wydaje się być nie do ruszenia. Czy idealiście "Driverowi" uda znaleźć się na niego haka? I czy sam nie wpadnie w dołek wykopany przez kogoś innego?

To druga część serii bardzo brutalnie i dosadnie, językiem pełnym wulgaryzmów, przedstawiającej sytuację w szeregach polskiej policji. Szokująca. Bez tematów tabu. Rewelacyjna.

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Kryształowi. Łatwy hajs" to druga część cyklu autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej opowiadający o realiach funkcjonowania polskiej policji. Brudne interesy, powiązania z przestępcami, seks i ostry język to motory napędowe w przypadku tej historii. Tym razem głównym bohaterem zostaje Łysy, policjant słynący z wielu sukcesów w wydziale do walki z przestępczością przeciwko życiu i  zdrowiu. Jego wiarygodność zostaje zachwiana a świadek twierdzi, że Łysy dużo więcej energii pożytkuje na pracę gangstera niż policjanta. Podobno jest on królem świata klubów go-go i rządzi w nim niepodzielnie. Znany nam z 1 części cyklu Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver, staje przed zadaniem zweryfikowania wiarygodności informacji przekazanej przez świadka. Czy nieugięty i znany z ostrego działania policjant okaże się sprawniejszy niż przeciwnik ? Zachęcam abyście przekojnali się osobiście.

Autorka po raz drugi wprowadziła mnie w brutalny i bezwzględny świat policyjnych działań i rozbudziła moją ciekawość do granic możliwości. Druga część w pełni dotrzymuje kroku tej pierwszej i daje nadzieję na ciekawą kontynuację losów znanych nam bohaterów. "Łatwy hajs" to jednak nie tylko opowieść o ciemnej stronie polskiej policji ale również doskonale studium ludzkiej psychiki w obliczu zagrożenia. Dowiadujemy się jak daleko posunie się człowiek aby zachować dobre imię, uzyskać awans lub utrzymać dotychczasową posadę. Przekonamy się, że nie wszyscy policjanci to skorumpowani i bezwzględni ludzie nieczuli na krzywdę innych ale również dowiemy się, że nie zawsze bycie "tym dobrym" ma szczęśliwe zakończenie. Serdecznie polecam Wam najnowszą książka Joanny Opiat-Bojarskiej i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Kryształowi. Tom 3. Polowanie
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi. Tom 3. Polowanie

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver - outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z...

Fejm
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Fejm

Czy podejrzany o morderstwo aktor manipuluje swoim wizerunkiem, aby ukryć tajemnicę z przeszłości? Nowy thriller laureatki Nagrody Czytelników Wielkiego...