Kto szuka, ten znajdzie

Najnowsze dzieło autorki to powieść sensacyjno-obyczajowa, która wciąga od pierwszych stronic. Mimo, że dzieje się w niej dużo, to nie przerażą nas mocne, krwawe sceny. Za to otrzymujemy ogromną dawkę świetnego humoru, który nieco łagodzi poruszone trudne, wręcz bolesne tematy. Dawno nie spotkałam się z taką książką, która aż tak dogłębnie analizuje naturę ludzi, ich relacje z innymi oraz zachowanie w kryzysowych sytuacjach.

Zwykła uliczka a w niej mieszkańcy, którzy wiedzą o sobie prawie wszystko, mimo że nie utrzymują ze sobą żadnych bliskich kontaktów. Można by rzec, że czują do siebie awersję a łączą ich tylko dzieci. Pewnego dnia ich pociechy nie wracają z imprezy urodzinowej kolegi. Zaniepokojeni rodzice zawiadamiają policję, jednak potraktowani po macoszemu, postanawiają połączyć siły i na własną rękę odszukać pociechy.

Co się wydarzyło? Dlaczego dzieci nie wróciły do domu? Czy odnajdą się całe i zdrowe? Do czego posuną się bohaterzy i jakie granice przekroczą?

Moi drodzy, co tu się działo i do jak komicznych scen dochodziło musicie koniecznie przeczytać sami. Ile ciekawych, intrygujących wydarzeń, sprzecznych diametralnie emocji i huśtawki nastroju. Napięcie, strach, niepewność by za moment parsknąć śmiechem, opluwając się przełykaną właśnie herbatą.

Muszę przyznać, że historia jest niebanalna, nieprzewidywalna, napisana po mistrzowsku. Lekkie, przystępne pióro autorki idealnie wpasowało się w mój gust czytelniczy, co przyśpieszyło moje czytanie. Fabuła obfituje w zaskakujące wątki, dynamiczna akcja nie pozwala na nudę, a genialnie wykreowane postacie nadają powieści realizmu i przyciągają uwagę. Przeciętni bohaterzy a tyle doświadczą. Wyjdą na jaw zdrady i inne brudne sekrety, które wstrząsną nimi i pozwolą spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy.

Czytając tę książkę miałam wrażenie jakbym obserwowała z boku ludzi mieszkających w niewielkiej odległości ode mnie. Nieraz widziałam podobne sytuacje, gdy na jaw wypływały informacje, które nie powinny. Natura ludzka jest nieprzewidywalna, a człowiek zazwyczaj na co dzień zakłada maskę, pod którą ukrywa prawdziwe oblicze.

Uważam, że ta pozycja wam się spodoba. Mimo poruszonych ważnych i trudnych tematów czytało mi się tą lekturę naprawdę przyjemnie. Nie obawiajcie się i nie zwlekajcie. Naprawdę warto poznać tą historię, która da wam dużo do myślenia i spowoduje, że inaczej spojrzycie na życie.

Moi kochani, życzę wam miłego czytania i wielu niezapomnianych wrażeń! Ja polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Kto szuka, ten znajdzie:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-10-12
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Kto szuka, ten znajdzie

Kup książkę Kto szuka, ten znajdzie

Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik0
Okładka ksiązki - Cecylio, obudź się!

Rewelacyjna komedia obyczajowa! Czasem, kiedy Ci się wydaje, że gorzej być nie może, otrzymujesz kłopotliwy spadek… Cecylia wiedzie spokojne i...

Bieg Anioła
Dorota Wójcik 0
Okładka ksiązki - Bieg Anioła

Gertruda od wielu lat wiedzie życie naznaczone piętnem tragicznych wydarzeń z przeszłości. Ale z chwilą, gdy znajduje w lesie przywiązanego do drzewa psa...