Którędy do raju

Elżbieta Flis ma piękny dom, wspaniałe dzieci, cudownego męża  i dobrą pracę. Od trzech lat mieszka z rodziną w Niemczech i niczego jej nie brakuje. Jednak marzy o podróżach, ale jej mąż Prosper ciągle pracuje i nie chce nigdzie wyjeżdżać. Po wielu namowach żony organizuje wyjazd. Elżbieta jest bardzo szczęśliwa, że  będą świętować osiemnastą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.  Rodzinny wyjazd zaczynają od słoweńskiego urokliwego miasta Bled.
Niestety Elżbieta nie wie, że ich wymarzony urlop stanie się koszmarem. Kobieta ślepo kochała swojego męża i we wszystko mu wierzyła. Wkrótce dowiaduje się, że jej ukochany mąż od wielu lat oszukiwał ją i zatajał przed nią prawdę.
Elżbieta rozpoczyna walkę z czasem i procedurami.
Czy kobieta poradzi sobie w obcym kraju bez znajomości języka?
Jakie tajemnice jej męża wyjdą na wierzch?
I czy wyciągnie męża z tarapatów?

Przeczytajcie to dowiecie się.
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem historii stworzonej przez autorkę.
Genialna i wciągająca fabuła, od której nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Książkę przeczytałam w błyskawicznym tempie. Autorka ma lekki styl i zaczytałam się od pierwszej strony.
Świetnie wykreowani bohaterowie.
To historia o kobiecie, która do szaleństwa kocha swojego męża i jest gotowa zrobić dosłownie wszystko, by ratować swoją rodzinę. To bardzo zdeterminowana kobieta. Jednak jej mężusia nie polubiłam od samego początku.  Najpierw przeczytałam jak okropnie traktuje swojego przybranego syna. Niby obiecuje żonie, że zmieni się, a jednak dalej robi swoje. Nie wiadomo jakie naprawdę ma intencje. Na dodatek okazuje się, że okłamywał swoją żonę podczas gdy ta naiwna ślepo mu wierzyła i robiła wszystko, by on był szczęśliwy.
Elżbieta denerwowała mnie swoją naiwnością i postawą. Prosper od początku małżeństwa zagwarantował jej takie ekscesy, że aż podnosi się ciśnienie na samą myśl o jego wyczynach.
Gwarantuję Wam, że ta lektura wywoła w Was mnóstwo emocji, a Elżbietą będziecie mieli ochotę potrząsnąć.
Jeśli liczycie na piękną historię miłosną to niestety taka nie będzie.  Bohaterka dostała prawdziwą lekcję życia. Myślę,  że tę książkę powinna przeczytać każda kobieta. Ta historia zmusza do refleksji i przemyśleń.
Gwarantuję Wam, że będziecie zadowoleni z czasu spędzonego z tą książką.  Książki tej autorki można kupować w ciemno.
Polecam gorąco!

Informacje dodatkowe o Którędy do raju:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-04-27
Dodał/a opinię: brunettebooks

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Którędy do raju

Kup książkę Którędy do raju

Nie zawsze decydujemy o naszym losie, chociaż uczą nas tego poradniki pozytywnego myślenia. Czasami trzeba po prostu poddać się życiu i przyglądać temu, co przyniesie.

Łatwo jest być szczęśliwym, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, a niezwykle trudno odnaleźć w sobie szczęście, gdy splot niefortunnych zdarzeń zdaje się nie mieć końca.

W maratonie życia
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - W maratonie życia

W maratonie życia   Czy przebaczenie da się mierzyć jakąkolwiek miarą? Matylda wiedzie szczęśliwe życie: ma wspaniałą rodzinę - męża i dzieci - jednak...

Tamta kobieta
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Tamta kobieta

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego...