Ktoś z nas kłamie

„Ktoś z nas kłamie” to książka po którą sięgnęłam przede wszystkim ze względu na fakt, że chcę obejrzeć serial na jej podstawie. Dodatkowo tematyka dość mocno mnie zainteresowała, ponieważ tam gdzie są tajemnice zazwyczaj szykuje się ciekawa akcja. Jednak czy tym razem było tak samo?

Muszę przyznać, że już sam początek książki dość mocno mnie zmęczył. Oczywiście nauczona doświadczeniem brnęłam w nią dalej i jakie było moje rozczarowanie, że tak naprawdę do samego końca nic się nie zmieniło. Tak naprawdę od samego początku domyślałam się kto zabił. Miałam nadzieję, że akcja się rozwinie. Sądziłam, że autorka doda kilka zwrotów akcji, które wniosą tutaj coś nowego. Jednak nic takiego się nie stało. Mało tego w pewnym momencie zaczęłam odczuwać, że całe zabójstwo schodzi na dalszy plan, a ważniejszy staje się wątek miłosny.

Bohaterowie to typowi licealiści, których polubiłam i to właśnie oni spowodowali, że wytrwałam do końca książki. Chociaż emocje panujące pomiędzy nimi wydawały mi się dość sztuczne.

„Ktoś z nas kłamie” to książka, która okazała się być dla mnie kompletnym rozczarowaniem. O ile styl w jakim została napisana był przyjemny tak niestety sama treść mocno kuleje. Zakończenie strasznie przeciętne, całość mocno przewidywalna. Liczyłam na super tajemnicę, wiele zwrotów akcji, wodzenie czytelnika za nos, a otrzymałam coś całkiem przeciwnego. Cykl ma jeszcze jeden tom i będę musiała się dobrze zastanowić, czy aby dać mu szansę. Być może tam autorka zafundowała mi to czego oczekiwałam?

Informacje dodatkowe o Ktoś z nas kłamie:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-02-22
ISBN: 9788382024777
Tytuł oryginału: One of Us Is Lying
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Ktoś z nas kłamie

Kup książkę Ktoś z nas kłamie

Ktoś z nas będzie następny
Karen McManus0
Okładka ksiązki - Ktoś z nas będzie następny

Kontynuacja bestsellera Ktoś z nas kłamie - w liceum Bayview dochodzi do kolejnej zagadkowej śmierci, a rozwiązanie tajemnicy będzie dla wszystkich prawdziwym...