Lalani z dalekich mórz

Widząc okładkę i tę małą osóbkę w łódce wiedziałam, że będzie wesoło i ciekawie. Książka przepełniona mnóstwem magii, przyjaźni, odwagi, ale i nie tylko. Pozycja dzieci tak 8+ i dorosłych. Sama znalazłam rzeczy, o których dawno zapomniałam i dlatego tak bardzo jestem w niej zakochana.

Premiera dopiero 01.09.2021r. Dzięki uprzejmości Wydawnictwu Literackiemu miałam zaszczyt zapoznać się z pre-bookiem. Kochani macie nie raz takie uczucie, że chcielibyście przeczytać coś lekkiego, co podniesie was na duchu i po prostu sprawi, że chce się żyć. Już wiem, że ta książka zagości na półce mojej córki i na pewno nie pozwolę żeby, kiedykolwiek o niej zapomniała.

Między rozdziałami znajdziecie rozdziały, które zaczynają się od słowa Jesteś… te mądrości skierowane są do każdego z nas i mówią o czymś innym, może ktoś z was wybierze coś dla siebie. Cudowne ilustracje, które pomogą rozbujać waszą wyobraźnie na wyższy poziom.

Autorka tą książką przybliży wam trochę Filipiny, które położone są na oceanie spokojnym. Nie znałam nic z tamtego regionu i tu biję się w pierś, bo ich wierzenia, ich wartości powinny być dla nas czymś naturalnym. Książka to według mnie rodzaj przewodnika w dążeniu do prawdy, miłości o niegodzeniu się na to, co dzieje się w naszym kraju/świecie, ale wtedy, kiedy przez to dzieje się krzywda innym. Sami powiedzcie, że w naszym kraju mówi się AKCEPTUJE, ale nijak ma się do realizacji i akceptacji odmienności, inności.

Oczywiście w książce poznasz Lalani dziewczynkę, która jest wychowywana przez mamę, bo ojciec zginął na oceanie, ma też przyjaciółkę Veydę. Na dodatek panuje susza, która mocno doskwiera mieszkańcom, a obwiniają o to górę Kahne, ale tutaj przeczytacie o niej w książce. Zafascynowała mnie kultura mieszkańców oraz to, w jaki sposób radzą sobie z problemami takimi jak różnego rodzaju dolegliwości ciała jak i umysłu. Oczywiście żeby było troszeczkę adrenalinki nasza mała bohaterka za pewną sprawą wyrusza w podróż, ale co tam się przydarzyło i co odkryła to już zostawię do waszego odkrycia, momentami nie będzie łatwo.

Polecam i trzymam kciuki za wasze pozytywne wrażenia.

Informacje dodatkowe o Lalani z dalekich mórz:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-09-01
Tytuł oryginału: Lalani of the Distant Sea
Dodał/a opinię: book_matula Ann Wójcik

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat bóg

Zobacz opinie o książce Lalani z dalekich mórz

Kup książkę Lalani z dalekich mórz

Cześć, wszechświecie
Erin Entrada Kelly0
Okładka ksiązki - Cześć, wszechświecie

Wzruszająca, a zarazem pełna humoru opowieść o przyjaźni Jednego dnia losy czwórki nastolatków splatają się w nieoczekiwany sposób. Virgil Salinas jest...