Lalani z dalekich mórz

„Lalani z dalekich mórz” – Erin Entrada Kelly

Przepiękne wydanie, twarda oprawa, w środku wzbogacona o ilustracje – przecudowna! Idealna na prezent.

Powieść wciąga w swoją magiczną aurę, świat, który wydaje się nam nierzeczywisty, odrealniony, jednak z każdą kartką zaczyna przypominać nam prawa rządzące się w naszym świecie. Ludzie pokazują swą zazdrość, głupotę i zakłamanie.

„Jeśli oddasz mi oczy, dostaniesz wszystko, o co poprosisz”

Lalani to dwunastoletnia dziewczynka, bardzo odważna i przede wszystkim bystra. Pomimo strachu, który zaczyna jej towarzyszyć, pokonuje go, ponieważ jej celem jest uratowanie swojej rodziny oraz mieszkańców wioski.

„Woda to twoje królestwo. Twoje ciało jest jak cudowna wstążka, na której końcu znajduje się głowa kobiety.”

Nad ich wyspą wznosi się budząca grozę, strach i śmierć góra Kahna. To ona przyczynia się do tego, że mieszkańcy, którzy szukali spokoju i lepszego życia, niestety musi z tym życiem się pożegnać. Podczas jednej z wypraw ginie ojciec Lalani i ta zostaje sama z mamą. Mieszkańcy boją się wyspy, gdyż uważają, że to ona przyczyniła się do tego, że panuje susza i nieporozumienie. Ludzie zaczynają chorować a jedyne dla nich wytłumaczenie tego wszystkiego to ich nieposłuszeństwo i wiedzą, że nikt nie wygra z czarami góry.

Lalani aby uratować swoją rodzinę i mieszkańców wyrusza na bardzo niebezpieczną podróż. Na swojej drodze spotka różne magiczne stworzenia oraz rośliny. Czy chcecie wiedzieć co wydarzyło się podczas podróży? Na pewno wiele razy się rozczarujemy, stracimy wiarę w siebie oraz przestaniemy mieć nadzieję.

„Chciał spełnić jedno życzenie kogoś potrzebującego. I tym kimś była ona.”

To historia, w która się wchodzi całym sobą. Autorka tworząc historię inspirowała się filipińskim folklorem. Między rozdziały wplątane są legendy, które są z takim życiowym przesłaniem, że zaczynamy wierzyć iż nie wszystko jeszcze stracone.

„Zaufanie lśni jasnym blaskiem. Ten blask jest najlepiej widoczny na dłoniach, bo ludzie na powitanie wyciągają rękę.”

Całość trafiła bardzo w moje wnętrze. Ciężko było odłożyć tą książkę na półkę i powiedzieć, że to już koniec.

Wyruszcie z Lalanią w podróż, obiecuję, że nie będziecie żałować. A dodatkowo zyskacie świetną historię, która zawładnie waszym wnętrzem. I może zechcecie wykorzystać w swoim życiu mądrość płynąca z książki.

„To prawda, potrafisz dostrzec wszystko, ale tylko wtedy, kiedy wiesz, że masz się skupić.”

Dobre i czyste serce jest wstanie powstrzymać zło, którego dopuścili się ludzie, którzy zbłądzili.

Informacje dodatkowe o Lalani z dalekich mórz:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-09-01
Tytuł oryginału: Lalani of the Distant Sea
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat bóg

Zobacz opinie o książce Lalani z dalekich mórz

Kup książkę Lalani z dalekich mórz

Cześć, wszechświecie
Erin Entrada Kelly0
Okładka ksiązki - Cześć, wszechświecie

Wzruszająca, a zarazem pełna humoru opowieść o przyjaźni Jednego dnia losy czwórki nastolatków splatają się w nieoczekiwany sposób. Virgil Salinas jest...