Ławrusznik

Tom 1 cyklu Gruzińska mafia

„ Nie.

Ja ją lubię.

Lubię ten specyficzny aromat roznoszący się właśnie w powietrzu.

Lubię jej kolor „

Witaj w rosyjskiej mafii, gdzie rządzi władza oraz liczy się wierność i posłuszeństwo. W świecie pełnym intryg w którym nie można nikomu ufać.

W książce poznajemy historię Igora Wasin zwanego Rzeźnikiem, Egzekutora i torpiedę w jednym. Namiastkę postaci Igora dostaliśmy w trylogii Matrioszka. Od małego uczony, iż mafia jest ponad rodziną i uczuciami. Zafascynowany ludzką anatomią i momentem śmierci człowieka. Miał swój ustalony kodeks i postępował według zasad w nim zawartych. Lecz co się stanie jak uczucia dojdą do głosu ?

Sofii – młoda kobieta w pewien sposób naznaczona już w dzieciństwie przez mafię. Żyjąca na ulicy bez grosza przy duszy znalazła sposób na zaznanie choć namiastki normalnego życia. Lecz tym razem coś poszło nie tak i trafiła w sam środek mafijnych rozgrywek. Została zauważona i wzbudziła zainteresowanie niewłaściwych osób. Czy jej spotkanie z Rzeźnikiem okaże się zbawieniem czy może koszmarem ?

Do momentu poznania Sofii, bezbronnej i niczego nieświadomej dziewczyny Igor nie zdawał sobie sprawy z istnienia wielu spraw . Przypadkowe spotkanie połączy tych dwojga. Zafascynowani sobą nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie na nich czycha.  Rzeźnik w wyniku doznań nieznanych dotąd uczuć łamie wcześniej ustalone zasady i ściąga swoim postępowaniem gniew Pachana na siebie, któremu przysięgał  wierność. Czy uda im się wyjść cało z tej całej sytuacji ? Jak się dalej potoczą ich losy ? Jakiego wyboru dokona Igor, wybierze miłość czy posłuszeństwo worowi?  Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić ? Już raz dokonał niewłaściwego wyboru i skończyło się to tragedią. Jak będzie tym razem? Czy w mafijnym świecie jest miejsce na miłość ?

Paulina Jurga po raz kolejny udowodniła, iż potrafi zaskoczyć czytelnika. Dostajemy mafię w zupełnie innym wydaniu, niż dotychczas. Brakowało mi świata przedstawionego w Matrioszcze, tutaj dostajemy go jeszcze więcej i w pełnej krasie. Wspaniale wykreowani bohaterowie i ich historię pozwalają dogłębnie wczuć się w ich położenie. Akcja poprowadzona jest tak, iż można spodziewać się wszystkiego. Kiedy w pewnym momencie myślisz, że już wiesz co się wydarzy to dostajesz taką bombę iż nic już nie jest pewne. Sama doznałam szoku w wyniku rozwoju niektórych zdarzeń. Do tej pory tkwi mi to w głowie. Przez książkę wręcz się płynie i nie można się oderwać. A zakończenie wprawi was w osłupienie.

Gwarantuje iż fani Matrioszki będą zadowoleni na maxa. Aż zazdroszczę tym, którzy mają lekturę dopiero przed sobą. Ja już z niecierpliwością czekam na dalszy tom.

Informacje dodatkowe o Ławrusznik:

Kup książkę Ławrusznik

Pachan
Paulina Jurga0
Okładka ksiązki - Pachan

Igor odpokutował winy względem bratwy i dostał drugą szansę. Życie w mafijnej rodzinie ze świadomością tego, co zrobił ukochanej, jest dla niego udręką...

Czarne żagle. Kłamstwo. Tom 1
Paulina Jurga0
Okładka ksiązki - Czarne żagle. Kłamstwo. Tom 1

Nazywam się Marcos Noire. Gdy miałem trzynaście lat, widziałem, jak wieszano mojego ojca. Był piratem, a ja poszedłem w jego ślady. O jego tragicznym losie...