Legenda Kella. Tom 1. Kroniki Mechanicznych Wampirów

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Wciąga prawie od samego początku. W momencie polubiłam głównego bohatera Kella i jego Ilannę. Związek pomiędzy nimi mnie zafascynował. Kell zależny jest od Ilanny, a Ilanna od Kella. Bardzo proste, prawda? No tak, wszystko by było cudnie, ale Ilanna to topór, a połączeni są magią krwi. Kell to boharter na ,,emeryturze". Jest już stary, ma artretyzm i lubi czasem popić. Ma też ukochaną wnuczkę Nienne, dla której zrobiłby wszystko łącznie z oddaniem życia. Żyło by im się wspaniale gdyby nie fakt, że ich państwo (Falanor) najeżdża wroga Armia Żelaza z kraju Vaszynów (Dolina Silvy). Vaszyni to właściwie mechaniczne wampirki. Z zewnątrz wampirek, a wewnątrz maszynka z trybikami - chodząca doskonałość (?!) - jak zegarek. Szwajcarski! Wymaga jedynie naoliwienia od czasu do czasu tzw. krwawym olejem. Współpracują ze Żniwiarzami - postacie nie tyle ciekawe co i dla niektórych pewnie straszne (odrobinę podobne do strażników Azkabanu - Dementorów z Pottera, czy też Tolkienowskich Nazguli). Vaszyni mają swoja pokręconą hierarchię. W międzyczasie poznajemy również Saarka - złodzieja i kobieciarza z tajemniczą przeszłością (jaką dowiadujemy się w trakcie). Saark dołącza do Kella i Nienny oraz Kat (koleżanka Nienny, postać ciekawa, jednak poboczna) i przeżywają swoje przygody. Mechaniczne wampiry i ich zgnilce wciąż podążają za tą zacną drużyną. Kolejną ciekawą postacią jest Anukis - kobieta wampir, która do końca nie jest taka jak reszta Vaszynów. Nie pija ona krwawego oleju. Jej przygody są równie ciekawe i straszne, jak te Kella. Mam wrażenie, że pewnego dnia się spotkają i dadzą czadu! Jedynym minusem jest to, że nawet podczas walki mają czas, by wyjaśnić kto jest kim i co może. No, ale powiedzmy sobie szczerze - kiedyś trzeba. Po walce może nie być komu wyjaśniać. Jeśli ktoś lubi fantastykę, pokręcone relacje męsko - toporowe , ciekawe historię, psycholi - wampirów i kawał dobrej nawalanki - ta książka zdecydowanie jest dla niego!

Informacje dodatkowe o Legenda Kella. Tom 1. Kroniki Mechanicznych Wampirów:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-03-02
ISBN: 978-83-7574-609-9
Dodał/a opinię: Luciria

Zobacz opinie o książce Legenda Kella. Tom 1. Kroniki Mechanicznych Wampirów

Kup książkę Legenda Kella. Tom 1. Kroniki Mechanicznych Wampirów